"Mission: Impossible - Fallout". Jaka jest nowa część serii z Tomem Cruisem?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:35
W kinach najnowsza odsłona serii "Mission: Impossible". W audycji zastanawialiśmy się, na czym polega fenomen tych filmów i aktora wcielającego się w postać Ethana Hunta, Toma Cruise'a.
Audio
  • "Mission Impossible - Fallout" - jak wypada kolejna część serii?
Tom Cruise
Tom CruiseFoto: PAP/EPA/DAN HIMBRECHTS

Terry Gilliam 1200.jpg
Terry Gilliam - po dwudziestu dziewięciu latach zabija Don Kichota

Ponad dwie dekady po premierze pierwszej części na ekranach naszych kin ukazuje się szósta odsłona serii o agencie rządowej jednostki Impossible Mission Force. Te filmy, to nie tylko doskonałe kreacje aktorskie, ale także świetna reżyseria. Wśród twórców kolejnych części znaleźli się m.in. Brian de Palma, John Woo, J.J. Abrams czy Christopher McQuarrie.

- Można oddzielić grubą kreską pierwsze trzy części, od następnych, stanowiących swoistą trylogię. Są nakręcone w zupełnie innym stylu - mówił prowadzący audycję Błażej Hrapkowicz.


Grazyna Torbicka 1200.jpg
Z Cannes do Kazimierza Dolnego. Grażyna Torbicka o festiwalu Dwa Brzegi

Drzwi do unowocześnionej wersji "Mission: Impossible" odtworzył Brad Bird, człowiek z wytwórni Pixara. - To był pierwszy film wyreżyserowany przez Birda, który nie był animowany. Być może stąd bierze się widoczny w czwartej części efekt wizualnego szaleństwa - wyjaśniał krytyk filmowy Sebastian Smoliński. - Tom Cruise zaangażował go zresztą po obejrzeniu "Iniemamonych" uznając, że to świetny animowany film akcji - dodawał Błażej Hrapkowicz.

Jaka jest najnowsza odsłona przygód agenta Hunta? Czy poziomem dorównuje swoim poprzedniczkom? Jak wypada w niej Tom Cruise? Skąd bierze niegasnące zainteresowanie serią? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Sebastian Smoliński (krytyk filmowy)

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 12.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Podsiadlik: ten film to twarz, o której każdy z nas chciałby zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 12:20
- Relacja między mną a postacią, w którą wcielił się Mateusz Kościukiewicz była fundamentalna. Ponieważ w całym filmie mojej postaci było dużo, największym wyzwaniem było przedstawienie jej w taki sposób, aby widzowie mogli zrozumieć jej obecność na ekranie - mówiła aktorka Agnieszka Podsiadlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śmierć Stalina". O dyktaturze nie całkiem na serio

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:00
Akcja nowego filmu Armando Iannucciego rozgrywa się tuż po śmierci radzieckiego dyktatora. - Mimo, że wszystkie procedury na tę okoliczność były przygotowane, to i tak zapanował bałagan. I to na tym własnie Iannucci zbudował komizm "Śmierci Stalina" - opowiada Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłka nożna jako punkt wyjścia do opowieści o ludziach

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 17:00
- Najpierw w moim życiu pojawiła się piłka nożna, potem kino dokumentalne. Klamrą łączącą obie pasje są outsiderzy, których historie interesują mnie najbardziej - mówi Jarosław Wszędybył, reżyser filmu "Wojna Smoków".
rozwiń zwiń