X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Terry Gilliam - po dwudziestu dziewięciu latach wreszcie zabija Don Kichota

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 16:00
Terry Gilliam to reżyser, scenarzysta i autor animacji, przez wiele lat współpracujący z aktorami współtworzącymi "Latający Cyrk Monty Pythona". Dał się poznać jako indywidualista, tworzący błyskotliwe filmy, kipiące abstrakcyjnym humorem i wizualnym rozmachem. 
Audio
  • "Reżyser, który na plan filmowy przenosił wolność". Rozmowa z Kubą Mikurdą (Hrapkowidz/Czwórka)
  • O filmie "Człowiek, który zabił Don Kichota” z jego twórcą, Terrym Gilliamem rozmawia Beata Kwiatkowska (Hrapkowidz/Czwórka)
Reżyser filmowy Terry Gilliam i dziennikarka Czwórki Beata Kwiatkowska
Reżyser filmowy Terry Gilliam i dziennikarka Czwórki Beata KwiatkowskaFoto: Monika Zając

To reżyser, który buduje światy, nie historie. Należy do grupy twórców, których interesowało stworzenie atmosfery miejsca, a nie przeprowadzenie nas przez nie Kuba Mikurda

Nad ostatnim obrazem - "Człowiekiem, który zabił Don Kichota" - pracował 29 lat. - Historia, która stoi za filmem Terry'ego Gilliama może was wystawić na ciężką próbę. Za każdym razem, kiedy próbował ukończyć swój film przydarzała się jakaś katastrofa - wytłumaczalna, bądź nie - mówił dziennikarz Czwórki i krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.  

Wreszcie udało mu się zakończyć projekt, który nazywa swoim opus magnum. Na ekrany polskich kin obraz wejdzie 10 sierpnia.

Od zawsze sympatyzował z fantastami, ale jego filmy nie były wyłącznie naiwną apologią wyobraźni Kuba Mikurda

O tym, co stawało na przeszkodzie w zrealizowaniu tego projektu, dlaczego okazał się tak dużym wyzwaniem i jak zmieniał się od momentu rozpoczęcia zdjęć na planie, w rozmowie z Beatą Kwiatkowską, opowiadał sam reżyser. 

Zapraszamy także do pierwszej części audycji, w której rozmawialiśmy o twórczości filmowej Gilliama i "Sztuki jedzenia", w której prześledziliśmy wątki kulinarne w filmach reżysera. Jak smakuje kino Terry'ego Gilliama? M.in. o tym w załączonym nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: w nagraniu rozmowy z Beatą Kwiatkowską - Terry Gilliam (reżyser); w studiu Czwórki - Kuba Mikurda (polski dziennikarz, filmoznawca, psycholog, filozof, autor "Love Express" filmu biograficznego o polskim reżyserze Walerianie Borowczyku)

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 5.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:00
- Moja książka rujnuje wyobrażenie na temat gwiazd. Każdy myśli, że ich życie jest usłane różami. Tymczasem przykład Poli Negri pokazuje, że można mieć wszystko i tak naprawdę nie mieć nic - opowiada Magdalena Lamparska, aktorka i autorka książki "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poławiacze pereł, czyli jak zostać programerem festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 16:20
Trwa sezon letnich festiwali filmowych, podczas których fani kina mogą nie tylko zachwycać się produkcjami swoich ulubionych twórców, ale także docenić pracę tych, którzy tworzą festiwalowe programy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Inemamocni 2", "Na plazy Chesil", "Drapacz chmur"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 18:00
- Jako kibol i psychofan studia Pixar nie miałem problemu z wyborem najlepszej premiery tego weekendu - przyznaje krytyk Łukasz Muszyński i tłumaczy, dlaczego druga część "Iniemamocnych" to "triumf serca na kalkulatorami".
rozwiń zwiń