Karolina Bruchnicka: na planie mogłam płynąć, miałam dużo wolności

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 16:16
W kinach "Córka trenera" - film w reżyserii Łukasza Grzegorzka. - Gdyby nie był polskim filmem, mógłby spokojnie uchodzić za amerykańskie kino niezależne prosto z festiwalu Sundance - komentował prowadzący audycję Błażej Hrapkowicz. 
Audio
  • "Dorastałam razem z moją bohaterką" - Karolina Bruchnicka w studiu Czwórki (Hrapkowidz)
Karolina Bruchnicka
Karolina BruchnickaFoto: Tomasz Gzell/PAP

W trakcie przygotowań Łukasz podrzucił mi biografię tenisisty Andre Agassiego, która zaczyna się słowami "Nienawidzę tenisa". To był dobry punkt wyjścia w myśleniu o mojej postaci Karolina Bruchnicka

- Już na etapie castingowym wiedziałam, że czeka mnie trudne zadanie - opowiadała Karolina Bruchnicka aktorka, która w filmie "Córka trenera" zagrała tenisistkę Wiktorię. - Nie jestem zawodowym sportowcem, ale chciałam spróbować swoich sił, byłam ciekawa tej roli - mówiła. 

- Twórcy obawiali się, czy moje ciało wytrzyma reżim treningowy. Na dwa miesiące zamknęłam się na salce bokserskiej, potem na tenisowym korcie. Umowa polegała na tym, że jeśli wytrzymam, to możemy iść dalej. Po pewnym czasie zapomniałam, że to nadal test i casting. Traktowałam te przygotowania, jako spotkanie z naprawdę ciekawymi ludźmi - wspominała.

Jakie punkty wspólne łączą aktorkę z postacią, którą zagrała w filmie Łukasza Grzegorzka? Dlaczego reżyser zdecydował się na współpracę właśnie z nią? Co dało jej możliwość twórczego rozwoju na planie? Jak wyglądały przygotowania do roli zawodowej tenisistki? Więcej na ten temat w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji >>>, w której wysłuchaliśmy rozmowy Beaty Kwiatkowskiej z aktorami Jackiem Braciakiem i Agatą Buzek oraz reżyserem i producentką filmu - Natalią Grzegorzek i Łukaszem Grzegorzkiem.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 3.03.2019

Godzina emisji: 14.08

ac

Czytaj także

Gabriela Muskała o roli w "7 uczuć": to słodko-gorzka opowieść o dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:36
- To była niesamowita przygoda i jedno z piękniejszych zawodowych spotkań - mówiła Gabriela Muskała, która wcieliła się w jedną z ról w najnowszym filmie Marka Koterskiego "7 uczuć".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na wojnę do kina. "53 wojny" Ewy Bukowskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 12:00
19 października Ewa Bukowska otrzymała nagrodę Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla najbardziej obiecującego reżysera. - Dużo większym wyzwaniem niż nakręcenie filmu byłaby dla mnie w tej chwili praca w aptece. Reżyserski debiut był dla mnie kwestią czasu - mówi aktorka, reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino Małgorzaty Szumowskiej. "Wymyka się prostej klasyfikacji"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:11
- Małgorzata Szumowska jest autorką bardzo europejską. Kiedy na ekranach pojawiły się "33 sceny z życia" w polskiej kinematografii dominowało kino moralnego niepokoju i pocieszne bajki o ludziach. Ona złamała ten schemat - mówił Sebastian Smoliński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń