Gabriela Muskała o roli w "7 uczuć": to słodko-gorzka opowieść o dzieciństwie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 14:36
- To była niesamowita przygoda i jedno z piękniejszych zawodowych spotkań - mówiła Gabriela Muskała, która wcieliła się w jedną z ról w najnowszym filmie Marka Koterskiego "7 uczuć".
Audio
  • Gabriela Muskała o powrocie do dzieciństwa na planie filmu "7 uczuć" (Hrapkowidz/Czwórka)
Aktorzy na planie filmu 7 uczuć Marka Koterskiego
Aktorzy na planie filmu "7 uczuć" Marka KoterskiegoFoto: mat.pras./Kino Świat

Ten film to opowieść o dzieciach, ale też ich rodzicach. Nieszczęśliwych, złamanych przez kogoś, kto skrzywdził ich wcześniej Gabriela Muskała

- Uwaga, jaką dał nam Marek Koterski, była krótka, ale decydująca. Brzmiała: chciałbym, żebyście byli dziećmi, a nie grali dzieci - zdradzała w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

- Dzięki pracy na planie tego filmu mieliśmy możliwość wrócić nie tylko pamięcią, ale całym sobą do dzieciństwa, jakkolwiek ono nie wyglądało. Być tymi dziećmi - mówiła.

Kim jest Weronika Porankowska, w której postać wciela się aktorka? Co śmieszy, a co wzrusza w najnowszym obrazie Marka Koterskiego? Na czym polega tragizm postaci wykreowanych w tym filmie? Dlaczego reżyser pisał listy do aktorów i co one zawierały? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał: Beata Kwiatkowska

Gość: Gabriela Muskała (aktorka, w najnowszych filmie Marka Koterskiego pt. "7 uczuć" wciela się w rolę Weroniki Porankowskiej)

Data emisji: 14.10.2018

Godzina emisji: 14.48

ac/pj

Czytaj także

2018. O nowym roku w polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 13:00
Wśród polskich premier 2018 roku są m.in. "Zimna wojna" laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego, ekranizacja powieści Joanny Bator w reż. Borysa Lankosza oraz nowy film Kingi Dębskiej "Plan B".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Munka ma 10 lat. To trampolina do filmowej kariery

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 10:35
Co łączy filmy "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej (nagroda w Cannes), "Cicha noc" Piotra Domalewskiego (Złote Lwy w Gdyni) i "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej? Wszystkie powstały w Studiu Munka, które jest producentem debiutów filmowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Misiek Koterski: nie byłem pewien, czy ludzie uwierzą w moją postać

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 15:30
Strach, smutek, złość, radość, wstręt, zazdrość i wstyd - to siedem, tyułowych uczuć, o których w swoim filmie postanowił opowiedzieć Marek Koterski. Z aktorami, odtwórcami ról w filmie, podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni rozmawiała Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń