Kajko i Kokosz wkraczają na ekrany

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 10:27
Kajko i Kokosz to dwóch słowiańskich wojów, którzy robią wszystko, by bronić swej wioski przed zakonem złowrogich Zbójcerzy. Postacie stworzone przez Janusza Christę już za tydzień zobaczymy na ekranach w naszych domach. 
Kajko i Kokosz
"Kajko i Kokosz" Foto: mat prasowe

shutterstock anime studio ghibli japonia hadrian 1200.jpg
Fenomen Studia Ghibli. Japońskie animacje o relacjach

Na ekranizacje przygód kultowych bohaterów zdecydowała się jedna z platform streamingowych - Netflix. Swych głosów głównym bohaterom, obrońcom Mirmiłowa, użyczyli Artur Pontek i Michał Piela. 


Posłuchaj
04:55 czwórka hrapkowidz 21.02.2021.mp3 O rolach dubbingowych Kajka i Koksza opowiadają Michał Piela i Artur Pontek (Hrapkowidz/Czwórka)

 Tytułowe role postaci komiksowych wykreowali Artur Pontek i Michał Piela

- To wielka frajda, zadowolenie, radość, że zostałem wybrany do roli Kajka, kultowej postaci serialu komiksowego - przyznaje Artur Pontek. - Teraz możemy pokazać nasze dzieciństwo kolejnemu pokoleniu. To po prostu super uczucie - podkreśla. 

- To też wielki zaszczyt i wielka odpowiedzialność dać głos jednej z najbardziej kultowych postaci w tym kraju - dodaje Michał Piela, odtwórca roli Kokosza. - To było wielkie wyzwanie, ale też ogromna przyjemność. 

Aktorzy, którzy dziś obdarowali głosami Kajka i Kokosza, wspominają swe dzieciństwo, gdy mając 6-8 lat stali w kolejce do kiosku z gazetami, by kupić kolejny numer przygód bohaterów Christy. - Dziś mam frajdę, że mój syn, 13-letni, już zdążył przeczytać komiksy, a moja córka zainteresowała się serialem animowanym - mówi Artur Pontek. 

Netflix Polska/Kajko i Kokosz | Oficjalny zwiastun | Netflix

- Kilka części tego komiksu było tworzonych na naszych oczach. Byliśmy jednymi z pierwszych czytelników - wspomina Michał Piela. - Pamiętam też, że Christa wydał wcześniejsze opowiadania "Kajtek i Koko" - dwa zeszyty, które też miałem i czytałem, opowiadały o 2 marynarzach, choć to dalej się nie rozwinęło. Pamiętam doskonale te czasy, emocje, które towarzyszyły każdemu nowemu numerowi przygód - dodaje. 

Posłuchaj także:

Tytus_chrzest okladka 1200 mat pras.jpg
Papcia Chmiela wyobraźnia niosła daleko

Każdy nowy zeszyt "Kajka i Kokosza" to było wydarzenie. Czytelnicy wymieniali się zeszytami, dyskutowali o przygodach bohaterów. - Towarzyszył temu dreszczyk emocji - wspominają aktorzy. Te opowieści są dla wielu pokoleń, dzięki dowcipowi i poczuciu humoru, charakterystycznym postaciom - podkreślają. 

W serialu Kajko mówi głosem Artura Pontka, a Kokosz Michała Pieli. Na ten wybór wpłynęło wiele czynników, co podkreślają aktorzy, wygląd fizyczny aktorów jest najmniej istotną z nich. - Znajomość moich bohaterów, znałem te komiksy, te zeszyty - mówi aktor. - Mój warsztat aktorski, kwestie, które dostałem do przeczytania, a także to, kto mi partnerował - podkreśla. 

Premiera "Kajka i Kokosza" już 28 lutego.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 21.02.2021

Godzina emisji: 14.47

pj

Czytaj także

Fleabag, Stranger Things, Barry - zbliża się serialowa jesień

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:24
W programie wraz z krytykiem filmowym Jakubem Popieleckim sprawdzaliśmy, co słychać na małym ekranie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W głębi lasu". Polski serial, o którym jest głośno w internecie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:40
To jak dotąd najlepszy polski serial na Netflixie - podsumowują internauci i nie szczędzą pochwał twórcom i aktorom. Za reżyserię odpowiadają Leszek Dawid i Bartek Konopka, a na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego oraz fantastycznych debiutantów, który wnoszą w tę opowieść nową jakość. 
rozwiń zwiń