Niełatwe życia na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 11:20
Walka o godność i wolność, próba przetrwania w obliczu morderczego sztormu i próba sił człowiek vs. natura - kinowy piątek zapowiada się niesamowicie.
Obraz Zjawa Alejandra Innarritu nawiązuje do epickich opowieści J. F. Coopera o kolonizacji dzikiej Ameryki. Grający główną rolę w filmie Leonardo DiCaprio jest wymieniany jako główny kandydat do Oscara
Obraz "Zjawa" Alejandra Innarritu nawiązuje do epickich opowieści J. F. Coopera o kolonizacji dzikiej Ameryki. Grający główną rolę w filmie Leonardo DiCaprio jest wymieniany jako główny kandydat do OscaraFoto: mat. promocyjne

Kino jak zwykle dostarcza nam niemałych wrażeń. Na wielkim ekranie już w tym tygodniu zobaczymy dokument "Mów mi Marianna" Karoliny Bielawskiej o transseksualistce, która walczy o godność i wolność.

Trudnych emocji dostarczy także "Czas próby" Craiga Gillespie'go - film, w którym załoga tankowca usiłuje przetrwać morderczy sztorm. Dla fanów mocnych wrażeń będzie też "Zjawa" Alejandro Gonzaleza Inarritu, czyli Leonardo DiCaprio znów próbuje zdobyć Oscara.

Z aktualnymi premierami rozprawi się Błażej Hrapkowicz.

***

Na "Hrapkowidza" zapraszamy w czwartek (28.01) w godz. 19.00-20.00. Audycję prowadzi Błażej Hrapkowicz.

pj/kd

Czytaj także

Martin Scorsese znów na samym szczycie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 11:15
- Można powiedzieć, że są to "Chłopcy z ferajny", tylko na Wall Street. Rzeczywiście Scorsese łączy światy, które doskonale zna i od zawsze pokazuje w swoim kinie - tak Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" mówi w Czwórce o nowej produkcji Martina Scorsese "Wilk z Wall Street".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hipnotyzujący, bezlitosny "Syn Szawła" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 11:20
- Ten obraz powoduje wstrząs - mówi o nominowanym do Oscara filmie "Syn Szawła" Błażej Hrapkowicz. Obraz od piątku, 22 stycznia, można oglądać w kinach.
rozwiń zwiń