Światowe Dni Młodzieży. Jak przygotowuje się Łowicz?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 12:38
Przez pięć dni poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się Dni w Diecezjach - intensywny czas na poznanie lokalnego kolorytu Polski. Jak spędzą je wierni w diecezji łowickiej?
Audio
  • Program Dni w Diecezjach i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Łowiczu (Kierunek Kraków/Czwórka)
Bazylika Katedralna w Łowiczu
Bazylika Katedralna w ŁowiczuFoto: Janusz Jurzyk via Wikimedia Commons

- Łowicz to wyjątkowy region Polski, znany i kojarzony w niepowtarzalnym folklorem: charakterystycznymi kolorami, radosnymi pieśniami i tańcem - mówili goście Czwórki Olga Ciechańska i ks. Tomasz Staszewski. Podkreślali, że do ŚDM Łowicz przygotowuje się już od 3 lat, od wydarzeń w Rio de Janeiro. - Organizujemy więc spotkania z młodzieżą, spotkania wolontariuszy, rekolekcje. Duchowe przygotowanie do tego, co nas czeka jest równie istotne - wymieniali goście Czwórki..

Łowicz podczas Dni w Diecezjach i Światowych Dni Młodzieży gotowy jest przyjąć nawet do 2,5 tys. pielgrzymów. Ludzie ci mieszkać będą w prywatnych domach wiernych, ale nie tylko. Czym jeszcze Łowicz zaskoczy przyjezdnych?

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Przemysław Goławski

Goście: Olga Ciechańska (rzecznik prasowa biura ŚDM Diecezji Łowickiej), ks. Tomasz Staszewski, (wicekoordynator ŚDM w Łowiczu)

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 7.00

kd

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co nas czeka w Krakowie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 15:18
Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które już w lipcu tego roku w Krakowie zgromadzi młodych ludzi z całego świata. Na razie udział deklaruje blisko 2,5 mln. pielgrzymów ze 110 krajów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dni w Diecezjach. Świętowanie przed ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:41
Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie, jednak już dziś przygotowują się do niego właściwie wszystkie diecezje w naszym kraju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Jak przygotowuje się Białystok?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 10:53
Promocja kultury polskiej, regionu białostockiego, ale także rodzimych marek podczas ŚDM - o tym rozmawialiśmy w audycji "Kierunek Kraków".
rozwiń zwiń