X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak uniknąć problemów prawnych? Sprawdź "Lex bez łez"!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:30
Sędziowie napisali dla nastolatków książkę o prawie. Dzięki niej dowiemy się, jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z internetu, udostępniać zdjęcia na Facebooku czy uniknąć długów w spadku.
Audio
  • Poradnik "Lex bez łez" pozwoli uniknąć wielu problemów, w które nieświadomie wpadają młodzi ludzie (Czwórka/Mamy to)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Okładka
Okładka książki

"Lex bez łez" to "apteczka prawna" dla uczniów. W jej założeniach leży przede wszystkim nauka, ale autorzy przestrzegają też młodych ludzi przed wieloma zagrożeniami. Ma służyć na co dzień, bo prawo wkrada się do każdej dziedziny naszego życia, szczególnie jednak ma być pierwszą pomocą, gdy pojawiają się kłopoty. W przypadku osób dopiero wkraczających w dorosłe życie, mogą to być takie sytuacje, jak ściąganie muzyki z internetu, posługiwanie się ulgowym biletem, gdy nie mamy ze sobą legitymacji studenckiej. Materiał powstał z inicjatywy i pod kierunkiem Śląskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "IUSTITIA" i liczy sobie ponad 200 stron.
- W Warszawie co roku do sądów wpływa mnóstwo spraw dotyczących posługiwania się podrobionym lub przerobionym dokumentem, np. legitymacją szkolną. To przestępstwo dotyczące wiarygodności dokumentów i warto wiedzieć, jakie mogą być jego konsekwencje. Dlatego istotne, żeby ten temat poruszyć i ta publikacja to robi - powiedział w "Mamy to" sędzia Wojciech Buchajczyk.
PRZECZYTAJ: Cisza nocna. Prawo do spokoju kontra prawo do dobrej zabawy

Niedawno opinię publiczną zbulwersowała sprawa młodego chłopca, który odziedziczył po zmarłym członku rodziny potężny dług. Zdarzają się osoby, które na studiach zetknęły się z takim problemem i musiały całkowicie zmienić swoje życie. - Niektórzy zostali nawet bezdomni, a takich sytuacji można jednak uniknąć. Dlatego w "apteczce" poruszyliśmy ten temat. To ważne i na pewno niezwykle przydatne - podkreślił Buchajczyk.
O czym jeszcze możemy przeczytać w "Lex bez łez" i jak można zostać posiadaczem tej bardzo ciekawej książki - w nagraniu audycji "Mamy to".
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy nie czytają umów kredytowych - sprawdź dlaczego warto to robić

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 17:00
Okazuje się, że co piąty Polak nie czyta umowy o zobowiązaniu gotówkowym pomiędzy nim, a bankiem. Taka lekkomyślność może spowodować poważne kłopoty finansowe. Nierozważnej osobie grozi podpisanie umowy, zgodnie z którą odsetki mogą wrosnąć nawet do kilku tysięcy procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób powitania zależy od kultury

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 15:00
Powitać się z drugą osobą można na wiele sposobów. Między innymi pocałunkiem w policzek, przybiciem "żółwika" czy tak, jak robi się to na Wschodzie - pochyleniem głowy. Na Zachodzie przyjął się gest podania drugiej osobie ręki. A jak witano się kilka tysięcy lat temu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak czytać etykiety?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 14:10
Na każdym produkcie, który wprowadzany jest do sprzedaży, możemy znaleźć etykietę, która zawiera kod kreskowy i składniki. Szkopuł w tym, że większość z nas ich albo nie czyta, albo nie rozumie, co zawierają.
rozwiń zwiń