X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak czytać etykiety?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 14:10
Na każdym produkcie, który wprowadzany jest do sprzedaży, możemy znaleźć etykietę, która zawiera kod kreskowy i składniki. Szkopuł w tym, że większość z nas ich albo nie czyta, albo nie rozumie, co zawierają.
Audio
  • Jak czytać etykiety na produktach? (Czwórka/Mamy to)
Umiejętność analizowania informacji na opakowaniu produktu pozwala zadbać o zdrowie
Umiejętność analizowania informacji na opakowaniu produktu pozwala zadbać o zdrowie!Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Czwórkę, głównie młodzi ludzie patrzą na etykiety. - Dla starszych osób to chyba za bardzo skomplikowane i po prostu niezrozumiałe - skwitowała jedna z przepytanych osób.
A czy tak naprawdę czytanie i dokładne sprawdzenie składu produktu jest nam do czegoś potrzebne? Zdecydowanie! Gdy kupujemy kiełbasę i na początku, czytając jej skład, dostrzegamy skrobię oraz wodę, powinniśmy odłożyć ten towar na półkę. - Zawsze na początku wymienione są te składniki, których jest najwięcej. W ten sposób możemy szybko ocenić, czy jest on godny uwagi, czy też po spożyciu go możemy zacząć świecić - powiedziała żartobliwie Joanna Wosińska z fundacji "Protest".
PRZECZYTAJ: Polak - konsument. "Wciąż jesteśmy trochę niedojrzali"

Za sprawą Komisji Europejskiej już niedługo czeka nas duża zmiana w znakowaniu produktów. Czcionka będzie większa, co znacznie ułatwi sprawą starszym konsumentom. Co jeszcze się nas czeka? Sprawdź materiał z audycji "Mamy to".
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie przełom ws. wiz do USA?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:30
Polska powiadomiła UE, że Stany Zjednoczone utrzymują wizy dla Polski, nie przestrzegając zasad wzajemności dotyczącej ruchu bezwizowego z krajami Unii. Komisja Europejska ma podjąć w tej sprawie rozmowy. Czy czeka nas przełom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co oznacza skrót TIR?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 11:00
Skrót TIR z języka francuskiego oznacza Transport International Routier, czyli Międzynarodowy Transport Drogowy. Termin ten odnosi się do konwencji celnej z 14 listopada 1975 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europolis realizuje wizję inteligentnych miast

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:00
Ekologia, ścisła współpraca mieszkańców i urzędników to tylko część założeń akcji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". - To miasta i rozmaite instytucje mają być przyjazne dla nas, a nie na odwrót. Musimy czuć się w nich dobrze - przekonywała w Czwórce Iga Kamocka z fundacji Schumana.
rozwiń zwiń