Jak przezwyciężyć strach przed lataniem?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:50
Statystycznie co trzeci z nas boi się latać. - Samolot to urządzenie, które może uruchomić wszystkie nasze lęki - mówi Agnieszka Markiewicz - Na szczęście można z tym walczyć.
Audio
  • Lęk przed lataniem najczęściej bierze się z braku doświadczeń. Zebraliśmy dla ciebie w pigułce wszystko to, co powinieneś wiedzieć o podróżowaniu samolotem (Mamy to/Czwórka)
Samolot to maszyna, która może uruchomić w człowieku lęki, o których nawet nie miał on pojęcia. Klaustrofobia, lęk wysokości, lęk przestrzeni - jak sobie z nimi radzić?
Samolot to maszyna, która może uruchomić w człowieku lęki, o których nawet nie miał on pojęcia. Klaustrofobia, lęk wysokości, lęk przestrzeni - jak sobie z nimi radzić?Foto: Pixabay/dom. publiczna

Niekoniecznie psychoterapią, czasami wystarczy kontakt z załogą. - Dobrze jest, kiedy wchodzących na pokład ludzi wita jeden z pilotów - mówi była stewardessa i psychoterapeutka. - Warto wtedy pomyśleć, że ten człowiek też zrobi wszystko, żeby bezpiecznie wrócić do domu.

Gość Czwórki rozprawia się też ze stereotypami dotyczącymi latania i tłumaczy dlaczego nie musimy się bać, że w samolocie zabraknie tlenu. Opowiada również o aplikacji, która pozwala zrozumieć, że latanie jest najbezpieczniejszym sposobem podróżowania.  

***

Przygotowała: Justyna Majchrzak

Data emisji: 8.07.2015

Godzina emisji: 12.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Mamy to"

kul/kd

Czytaj także

Zagraniczne wakacje za grosze? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 14:00
Tani urlop to niekoniecznie wycieczka last minute do popularnego kurortu. Niedrogą podróż można zaplanować zupełnie samodzielnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z buta. O zaletach pieszych wędrówek

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2015 17:00
- Chodzenie piechotą po świecie jest ważną lekcją minimalizmu - przekonuje Łukasz Supergan. - W trakcie podróży nauczyłem się, czego nie potrzebuję do życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woodstock i Open’er - jak spakować się na festiwal?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 14:00
W audycji podpowiadamy, co zabrać ze sobą, wyjeżdżając pod namiot na plenerowy festiwal muzyczny.
rozwiń zwiń