Jak dzielić się muzyką w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 14:00
Portale społecznościowe to miejsce w sieci, gdzie możesz dzielić się ze znajomymi muzyką i filmami. Jak robić to legalnie?
Audio
  • Wyjaśniamy, jak dzielić się treściami w sieci i postępować zgodnie z prawem (Czwórka/Mamy to)
Oficjalny fanpage artysty z reguły udostępnia legalne treści. Ale w kwestii prawa autorskiego w internecie wiele jest jeszcze do zrobienia
Oficjalny fanpage artysty z reguły udostępnia legalne treści. Ale w kwestii prawa autorskiego w internecie wiele jest jeszcze do zrobienia Foto: Glow Images/East News

- Jeżeli nie zmieniamy kręgu odbiorców i korzystamy z plików udostępnionych w sieci oficjalnie i bez opłat to możemy je linkować na naszym profilu bez obaw, że łamiemy prawo - wyjaśnia adwokat Krzysztof Czyżewski. - Ale są oczywiście odstępstwa od tej reguły, na dodatek brakuje jasno określonych rozwiązań prawnych w tej dziedzinie.

Czytaj także: Internet - rzeczywistość, która potrzebuje nowego prawa >>>

O tym, jak sprawdzić legalność danego źródła oraz jak udostępniać fragmenty tekstów, utworów czy filmów na prawach cytatu dowiesz się słuchając nagrania z audycji.

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz, Beata Kwiatkowska

Gość: adwokat Krzysztof Czyżewski

Tytuł audycji: Mamy to
Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 12.00

(kul/kd)

Czytaj także

Kupujemy mniej płyt, ale słuchamy więcej dobrej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 08:19
Dziewczyna zwierza się koleżance: "Skandal, wczoraj wyjątkowo musiałam zapłacić za bilet na koncert, bo muzycy chcieli coś zjeść". Wisielczy humor dobrze oddaje to, z czym mamy do czynienia na naszym rynku płytowym. Czy to początek końca, a może jest światełko w tunelu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka: po płycie "Breath" ruszamy na podbój Europy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:30
Rebeka to grupa przez wielu nazywana nadzieją polskiej muzyki elektronicznej. Po świetnie przyjętym przez krytyków i publiczność krążku "Hellada", przyszedł czas na EP-kę "Breath" i trasę "Breath Tour 2014", które już na początku listopada.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominika Barabas i jej "Idiotka"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 14:00
Komponuje, pisze teksty, gra na wielu instrumentach i właśnie stoi na początku nowej drogi. - Singiel "Idiotka" otwiera nowy rozdział w mojej twórczości - zapowiada Dominika Barabas.
rozwiń zwiń