Szlachetny pop Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 16:43
Ich muzyka to karnawał przedwojennej Warszawy 365 dni w roku. - Wyjściowy materiał traktujemy, jako inspirację, starając się zachować ten klimat. W przedwojennej Warszawie mieszały się wpływy z różnych części świata, które tworzyły charakterystyczną jakość - mówi basista Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej Łukasz Owczynnikow.  
Audio
  • Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Jak zabrzmi ich nowy krążek? (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Warszawska Orkiestra SentymentalnaFoto: Radek Polak/materiały promocyjne
Sprawdź też:
sutari-fot-aleksandra-gronowska 663x364.jpg
"Osty" Sutari. To synonim kobiecości

Już za niecałe dwa tygodnie ukaże się drugi w karierze Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej krążek "Tańcz mój złoty", o którym muzycy opowiadają w rozmowie z Maciejem Szajkowskim. - Premiera w formie przedwojennego dansingu odbędzie się w podobno jedynym zachowanym secesyjnym budynku w Warszawie przy ulicy Senatorskiej - zachęca Łukasz Owczynnikow.

W Czwórce muzycy z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej zdradzają też, co zaprezentują 27 września na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur podczas programu "Sounds Like Poland" - Bardzo nas cieszy, że znajdziemy się w tej reprezentacji. Zagramy to, co najbardziej lubi nasza publiczność - podkreśla wokalistka i akordeonistka Orkiestry Gabriela Mościcka.

Posłuchaj także:
Hanba!_fot. M. Sitkiewicz, G.Szewczyk_high res 1200x660.jpg
Hańba: "Będą bić!". Archaiczny punk z lat 30.

Jak toczy się ich kariera od czasu wydania debiutanckiej płyty? Oraz jak brzmi utwór "Ja bez przerwy się śmieję" z ich najnowszego krążka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Gabriela Mościcka i Łukasz Owczynnikow (Warszawska Orkiestra Sentymentalna)

Data emisji: 25.09.2017

Godzina emisji: 13.12

jsz

Czytaj także

"Planetarny folklor" Wacława Zimpla

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:10
Niezależność, jedna z artystycznych obsesji Wacława Zimpla, szybko stała się jego znakiem rozpoznawczym. W Czwórce klarnecista, kompozytor i jazzman opowiadał o zawiłościach muzyki hinduskiej oraz próbował przypomnieć sobie wszystkie formacje, z którymi grał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Adamiak: najkrótsza definicja jazzu to "czas"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:17
- Można powiedzieć, że w pewnym sensie jazz wywodzi się z muzyki etnicznej. Dzisiaj to się tak poważnie miesza, że żadne szufladkowanie nie ma sensu - mówił w rozmowie z Maciejem Szajkowskim Mariusz Adamiak, promotor i animator muzyki jazzowej w Polsce.     
rozwiń zwiń