"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Ta płyta będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:56
Sara Kordowska, laureatka tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno", już 4 października wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Na rynku pojawił się już teledysk do utworu z tego krążka "Dom 2.0", wokalistka ma za sobą także profesjonalną sesję zdjęciową. 
Audio
  • Damian Sikorski o idei "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i laureatach tego konkursu (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Sara Kordowska
Sara KordowskaFoto: Ania Powałowska/mat. prasowe

- Sara Kordowska zaskakuje warstwą liryczną, z którą świetnie komponuje się jej muzyka. Ta płyta będzie bardzo wyjątkowa - mówił Damian Sikorski.

O kulisach powstawania klipu w "Stacji Kultura"  rozmawialiśmy także z reżyserem teledysku Konradem Aksinowiczem. POSŁUCHAJ >>>

W programie wspominaliśmy także ubiegłoroczną zwyciężczynię "Wydaj płytę z Będzie Głośno", Martę Zalewską. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni i bardzo się cieszymy. Marta Zalewska, która zwyciężyła w ubiegłym roku radzi sobie fantastycznie: jej popularność rośnie z dnia na dzień, pojawia się na dużych festiwalach, pracuje nad nowym albumem, koncertuje nie tylko w Polsce, ale i poza granicami - opowiadał Damian Sikorski. Wspominał także formację Szpilersi, która zdobyła wyróżnienie i znalazła się na składance "Będzie głośno!".

Do trzeciej, tegorocznej odsłony konkursu zgłosiło się 268 zespołów. - To były bandy od muzyki klasycznej, przez sporo rockowego i popowego grania, reggae, aż po jazz fusion - mówił Damian Sikorski. - To pokazuje nam, ze rynek muzyczny debiutantów jest ogromny, a młodzi ludzie są bardzo odważni. Nie patrzą na to, jak powinien być skonstruowany utwór, tylko grają to, co chcą. I to jest dobre.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której mnóstwo dobrej muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: Damian Sikorski (dziennikarz muzyczny Czwórki, pomysłodawca i koordynator konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno")

Data emisji: 26.09.2019

Godzina emisji: 13.20

kd/pj

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń