Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
Audio
  • Rozmowa Damiana Sikorskiego z Leskim o singlu "Nie chcę zmieniać nic", cz. 1. (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Rozmowa Damiana Sikorskiego z Leskim o singlu "Nie chcę zmieniać nic", cz. 2. (Stacja Kultura/Czwórka)
Leski, Damian Sikorski
Leski, Damian Sikorski Foto: Damian Sikorski/Czwórka

blauka 1200.jpg
Blauka - w czasie pandemii tworzą nową płytę >>>

W dobie izolacji i konieczności zamknięcia się w czterech ścianach domostw, Leski powraca z nowym singlem. Artysta wcielił się nie tylko w rolę producenta muzycznego, ale stworzył również niezwykle szczere i osobiste video wykorzystując do tego jedynie telefon.​ - Ta sytuacja nie przewartościowała mojego życia, ale z pewnością ugruntowała przekonanie o tym, co jest dla mnie najważniejsze, i dała nowe możliwości - opowiadał artysta. I tłumaczył, jak powstawał ten utwór. - W początkowej fazie miało to być o historii sprzed wielu lat, o czasach przedrodzicielskich, gdy nasze życie wyglądało zupełnie inaczej: wypad na koniec świata nie stanowił problemu. Tymczasem dała o sobie znać kwarantanna i ostatecznie wyszło na to, że centrum mojego wszechświata jest u mnie w domu - mówił artysta. Muzyk samodzielnie zarejestrował wszystkie instrumenty. Podobnie sytuacja wyglądała z miksem utworu oraz obrazkiem pod dźwięk. - Doszedłem do wniosku, ze przy numerach intymnych duże produkcje nie mają sensu. Mogą zaburzyć cały sens i przekaz - tłumaczył artysta.

ZOBACZ TAKŻE Muniek Staszczyk z solową płytą "Syn Miasta" >>>

Nowym singlem Leski ponownie nawiązuje do klasycznej, piosenkowej formy w stylu indie-folk i zwiastuje stylistyczny kierunek trzeciego albumu "Pieśni bez napinki!", nad którym aktualnie pracuje, i który w całości powstaje w domu. - Zależy mi, by głównym aktorem na mojej płycie była piosenka. Chcę powrócić do korzeni, jeśli chodzi o instrumentarium, będzie sporo elektroniki, ale jednocześnie będzie oszczędni i minimalistycznie - opowiadał muzyk. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 06.05.2020

Godzina emisji: 10.40

kd/kul

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville - jak zacząć karierę?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 13:56
"Młoda Muzyka Pyta|Kayax x Caville" to wyjątkowa inicjatywa wśród projektów odbywających się online w czasie kwarantanny. Cykl spotkań odbędzie się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń