Koncertowy "Raj", czyli The Dumplings w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 15:30
Na nowej płycie przyznają, że w bezruchu wolniej płynie czas, ale sami nie próżnują. The Dumplings zagrali w Czwórce na żywo materiał z krążka "Raj".
Audio
  • The Dumplings - koncert na żywo w studiu koncertowym Polskiego Radia (12’’ na godzinę/Czwórka)
The Dumplings w Czwórce
The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach - znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. - Jakiś czas temu wydaliśmy trzecią płytę, pod tytułem "Raj". Chcemy ją zagrać - zapowiadała wokalistka w studiu Czwórki.

Zadebiutowali w 2013 roku, rok później ukazała się ich pierwsza płyta "No Bad Days", za którą młodzi muzycy otrzymali Fryderyka w kategorii "Najlepszy debiut", a wydany w 2015 roku krążek "Sea You Later" pokrył się złotem.

Nowa płyta "Raj" została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez The Dumplings. Muzycznie to wciąż elektro-pop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla nich stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział. 

Czytaj także
the dumplings 1200.JPG
The Dumplings. "Raj" spowity półmrokiem

Justyna Święs i Kuba Karaś o "Raju": Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów – SXSW w Austin w Teksasie.

***

Zorganizowany przez radiową Czwórkę koncert The Dumplings odbył się we wtorek (20 listopada), o godz. 19.00, w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, a poprowadziła go Ula Kaczyńska.

mat.prasowe/kul/kd

Czytaj także

Novika: w muzyce chodzi też o dobre tytuły

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:00
- Jestem przeciwniczką długich anglojęzycznych tytułów płyt. Wolę te krótkie, które brzmią trochę jak komunikat. Na przykład "Bez cukru" - o swojej nowej płycie opowiada Novika. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ramona Rey: nie chcę zaskakiwać. Chcę dawać dobre emocje

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 12:00
- Wydajemy płyty samodzielnie. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś obca osoba mogłaby ingerować w moje teksty i to, w jaki sposób wyrażam się artystycznie - mówiła piosenkarka Ramona Ray.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:50
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" zagrałem właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral wspomina swój występ na Czwórkowej scenie. Koncert odbył się w listopadzie 2018 roku.
rozwiń zwiń