SnowFest Festival 2024. Czas rozpocząć festiwalowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 20:01
SnowFest Festival 2024 rozpoczyna festiwalowy sezon. W zimowej atmosferze na scenie festiwalu zagrają najlepsi artyści sceny elektronicznej i hip-hopowej. Czwórka patronuje tej imprezie. 
Rudimental to jedna z gwiazd line-upy SnowFest Festiwalu
Rudimental to jedna z gwiazd line-upy SnowFest FestiwaluFoto: Sony Music Entertainment Poland/mat. prasowe
  • Festiwal SnowFest już w marcu otwiera festiwalowy sezon. 
  • Impreza odbędzie się w Szczyrku w dniach 1-2 marca pod patronatem Czwórki. 
  • Za nami już trzy ogłoszenia artystów. Na scenie SnowFestu zobaczymy m.in. Kaliber 44, Rudimental, Delta Heavy, Röyksopp i wielu innych.
  • Muzycznej imprezie zawsze towarzyszą zawody sportowe. W tym roku o randze FIS. 

Jeśli ktoś tęskni za sezonem festiwalowym, to nie musi już długo czekać. W dniach 1-2 marca odbędzie się wyczekiwany SnowFest Festival. Szczyrk znów wypełni się rozgrzewającą elektroniką. Za nami już trzecie ogłoszenie artystów, a organizatorzy wciąż podgrzewają atmosferę. 

Gruby line-up SnowFestu - czas rozpocząć festiwalowy sezon

- Do line-upu SnowFest Festival 2024 dołącza Kaliber 44, który w tym roku świętuje swoje 30-lecie. Ich koncert będzie audiowizualnym show i sentymentalną podróżą do początków powstania tego kultowego składu - mówi Igor Fleiszer, organizator SnowFestu. - Pojawi się również zespół KAMP! i będzie to jedna z ostatnich okazji, żeby zobaczyć chłopaków na scenie - po 15 latach istnienia kończą swoją działalność. Pojawi się też Gooral, znany szczyrkowej publiczności, artysta, który w tym roku też obchodzi jubileusz - 20 lat na scenie. W związku z tym zaplanował specjalny występ. Nie zabraknie też naszych rezydentów i osób, które związane są ze SnowFestem od lat: MC Conrad, Last Robots, ROS addiction i ekipy, która odpowiada za światło i wizualizajcę VJ FkS & EYE. 

Ci artyści to jednak tylko gwiazdy z trzeciego ogłoszenia festiwalowego line-upu. W poprzednich organizatorzy zdradzili, kto będzie headlinerem imprezy. - Mamy w tym roku gruby line-up. Chyba najgrubszy w 11-letniej historii naszego wydarzenia - ocenia gość Czwórki. - Udało się zaprosić m.in. Rudimental. Będzie też Röyksopp, czyli norweska grupa, która ma na koncie takie przeboje, jak "Poor Leno", "Sparks", "Eple" czy "So Easy". Wydali 8 albumów, z których trzy, sygnowane nazwą Profound Mysteries, ukazały się w 2022 roku. Zagra Delta Heavy, Gerd Janson, DJ Marky, PRO8L3M, Lordofon, ŚWIĘTY BASS. Będzie wszystko to, co najlepsze i co sprawia, że jest nam ciepło. 


Posłuchaj
07:28 czwórka muzyczny lunch 10.01.2024 13.31.mp3 Na SnowFest Festival 2024 zaprasza Igor Fleiszer (Muzyczny Lunch/Czwórka)

 

Festiwal SnowFest to festiwal muzyki elektronicznej, energetycznej, muzyki hip-hopowej. - Musimy się ruszać, atmosfera jest gorąca. To nam się udaje przez ostatnie 11 lat. Takim kluczem podążamy od 2014 roku - podkreśla Igor Fleiszer. 

SnowFest, śnieg i sport

Prognozy wskazują, że wszyscy ci, którzy dotrą do Szczyrku 1 i 2 marca obok gorących muzycznych rytmów mogą liczyć też na śnieg. - Nasza historia to potwierdza - mówi gość "Muzycznego Lunchu". - Nawet jeśli śniegu nie ma w okolicy, to jest on na skoczni, na której prowadzimy zawody sportowe i jest na stoku. 

W tym roku SnowFest podnosi poprzeczkę. Organizatorzy festiwalu nawiązali współpracę z FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa). - Nasze zawody będą rangi FIS-owskiej, co oznacza, że te loty będą jeszcze wyższe. Robimy konkurs Big Air - podkreśla gość Czwórki. - Przyjadą do nas czołowi polscy zawodnicy, nie zabraknie też gości z zagranicy. Zapraszamy na wyjątkowe show na skoczni narciarskiej. My przerabiamy ją na freestylowe warunki. To robi wrażenie. 

Meet The Artist

Organizatorzy zainaugurowali też nowy cykl "Meet The Artist", w którym co tydzień prezentują informacje o artystach, którzy wystąpią na scenie SnowFestu. To informacje, których nie wyczytamy w zwykłym bio. 

Sprawdź też:

• Poznaj lepiej artystów SnowFest 2024
• Pierwsze ogłoszenie SnowFest Festival 2024
• Drugie ogłoszenie SnowFest Festival 2024

Czwórka jest patronem SnowFest Festival. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Kasprzyk

Gość: Igor Fleiszer

Data emisji: 10.01.2024

Godzina emisji: 13.31

pj/mg

Czytaj także

SnowFest 2023. "Była energia od pierwszego bitu"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 10:00
Za nami 10. odsłona SnowFestu - największego w Polsce muzycznego święta w środku zimy. - W pierwszym dniu zanotowaliśmy rekord jeśli chodzi o frekwencję. Artyści dali doskonałe występy. Najwięcej pochwał zebrał Grubson, zagrali też Dimension i Goldie, który pięknie wmasował w  publiczność połamane brzmienia -  mówi organizator imprezy Igor Fleiszer. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2024 - co w programie zimowego festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 12:09
W pierwszy weekend marca 2024 roku odbędzie kolejna odsłona festiwalu SnowFest, której patronuje Czwórka. Poznaj artystów, którzy tym razem wystąpią w Szczyrku. To jedyny taki festiwal w Polsce. 
rozwiń zwiń