Rap Wagary. "Żabson, Szpaku, Otsochodzi, wszyscy są headlinerami"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 15:20
Czołówka polskiej sceny hip-hopowej przywita wiosnę w Krakowie. Na imprezie Rap Wagary wystąpią m.in. Żabson, Szpaku, Malik Montana, Otsochodzi i Smolasty.
Mati Fuczyło poprowadzi Rap Wagary w Krakowie.
Mati Fuczyło poprowadzi Rap Wagary w Krakowie.Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Rap Wagary to siedmiogodzinny maraton z polskim hip-hopem.
  • Na imprezie wystąpi czołówka krajowej sceny - m.in. Żabson, Malik Montana, Szpaku i Otsochodzi.
  • Koncert odbędzie się 21 marca 2024 roku w Tauron Arenie w Krakowie.
  • Imprezę poprowadzi Mati Fuczyło.

Maraton polskiej rap-sceny

W tym roku 21 marca będzie dniem "na wielkiej petardzie”. Siedmiu topowych reprezentantów polskiej rap-sceny wystąpi na jednej imprezie, która odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

- Od dłuższego czasu docierały do mnie sygnały, że w środowisku hip-hopowym istnieje silna potrzeba uruchomienia dużej imprezy odbywającej się na początku wiosny - mówi w Czwórce organizator Rap Wagarów i właściciel agencji MOmusic, Marcin Owczarek - Wywodzę się z miasta studenckiego Wrocław, w którym przez lata, w pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej, odbywały się wielkie koncerty. Pomyślałem, że Kraków też zasługuje na taką imprezę. Najlepiej hip-hopową, bo dawno w tym mieście tak się nie grało. 

Kto wystąpi w Krakowie?

Tak pojawił się pomysł na Rap Wagary, na których wystąpią: Żabson, Szpaku, Malik Montana, Otsochodzi, Wac Toja, Smolasty i Young Multi. Siedmiu wyjątkowych, charyzmatycznych wykonawców zaprezentuje różnorodne oblicza polskiego hip-hopu. To będzie maraton polskiej rap-sceny. Imprezę poprowadzi Mati Fuczyło. 

- Prowadziłem różne wydarzenia na scenie hip-hopowej, ale tak dużego koncertu jeszcze nigdy. Nie jestem jednak onieśmielony, przynajmniej na razie, ale odpowiednio zmotywowany - śmieje się gość Czwórki. - Wychowałem się na płytach starej szkoły, ale na co dzień więcej słucham nowego rapu. Nie da się też ukryć, że Rap Wagary to będzie impreza z udziałem największych gwiazd młodego pokolenia, które wykręcają najwięcej wyświetleń. 

 

"Wszyscy są headlinerami"

Artyści, którzy wystąpią w Krakowie, mają kilkanaście wspólnych numerów. Jest więc duża szansa na "zbiorowe" wykonania. Natomiast Otsochodzi zapowiedział, że to będzie jego ostatni występ ze starym materiałem.

Posłuchaj
11:05 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - rap wagary 14.03.2024.mp3 Rap Wagary w Krakowie - o imprezie opowiada Mati Fuczyło (Muzyczny Lunch/Czwórka)

- Nikogo nie namawiamy na wagary, nasza impreza odbędzie się "po szkole". Otwieramy bramy o 16.00, godzinę później rozpoczniemy koncert - zapowiada gość Czwórki. - Na Rap Wagarach właściwie  każdy artysta jest headlinerem. Wszystko zależy od gustu słuchacza. 

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Gość: Mati Fuczyło (prowadzący imprezę)

Data emisji: 14.03.2024

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Swój, ale obcy. Kim jest i jak rapuje Pat?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2023 10:50
Są tacy, którzy twierdzą, że to do niego będzie należeć 2024 rok w polskim hip-hopie. Patryk Wójcik pochodzi ze Śląska, mieszka w Wielkiej Brytanii i jest gwiazdą TikToka. Jako Pat wydał album o "£5 Flights: Return", a ostatnio trafił do sieci jego najnowszy singiel "Five".
rozwiń zwiń
Czytaj także

52 Dębiec i Numer Raz - razem na płycie "0323"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:00
"0323" to nowy album 52 Dębiec. Płyta powstała z okazji dwudziestej rocznicy wydania słynnego "P-Ń VI". - Jubileusz postanowiłem świętować z muzyką. Ale nie chodziło mi o powrót do przeszłości, tylko o stworzenie czegoś nowego - opowiada "Hans" - raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny.
rozwiń zwiń