Odchudzanie się lodami. Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:00
Lody to przyjemności, której trudno sobie odmówić. Zdaniem niektórych jedzenie ich to sposób na to, by zrzucić zbędne kilogramy. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście tak jest.
Audio
  • Prawdy i mity: czy lody odchudzają? (Nawiedzeni/ Czwórki)
Odchudzanie się lodami. Czy to możliwe?
Foto: Depositphotos

- Lody są zimne i nasz organizm musi wytworzyć energię, by je spalić, ale mimo wszystko nie są to ujemne kalorie, bo kaloryczność lodów przewyższa energię, którą musimy wytworzyć - obala jedną z teorii Hanna Stolińska-Fiedorowicz z Instytutu Żywności i Żywienia.

Dietetyczka podkreśla, że stosowanie lodów jako diety odchudzającej nie zadziała. W przypadku diety zbilansowanej ograniczającej się do 1500-2000 kalorii dziennie można je łączyć z innymi produktami, ale nie jest to sposób na to, by stracić zbędne kilogramy.

W programie mówiliśmy o tym, jak powstają lody śmietankowe i smakowe, co wspólnego z tym deserem ma ciekły azot oraz ile kalorii ma jedna gałka tego przysmaku.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Piotr Paszkiewicz (Fabryka Lodów Tradycyjnych), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyczka z Instytutu Żywności i Żywienia)

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 9.00

sm/kul

Czytaj także

Jak się odchudzić, jedząc słodycze?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 13:05
Dzięki młodym, pomysłowym warszawiakom ludzie dbający o sylwetkę nie muszą już rezygnować ze słodkości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta. Kiedy dbanie o zdrowie staje się naszą chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 14:37
Czy zdrowe odżywianie może prowadzić do... utraty zdrowia? - Jedzenie ma być przyjemnością, a nie karą - podkreślała w Czwórce dietetyk Alicja Kalińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dieta zdrowa i kolorowa. Talerz wegetarian pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 12:30
- Tendencje światowe pokazują, że wegetarian jest coraz więcej, więc nie jest to chwilowa moda - twierdzi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Viva!.
rozwiń zwiń