Celebryci i ceWEBryci - współcześni bohaterowie?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 13:00
Dawniej podziwialiśmy ludzi, którzy wsławili się odwagą i zasłużyli dla społeczeństwa. Dziś z wypiekami na twarzy śledzimy plotki ze świata gwiazd telewizji, radia i internetu.
Audio
  • Na czym polega fenomen celebrytów i ceWEBrytów? (Nawiedzeni/Czwórka)
Pokaz kolekcji jesień-zima 2015 jednej z marek odzieży sportowej.  Od lewej: prezenterka pogody Dorota Gardias, modelki Karolina Malinowska i Natalia Siwiec oraz tancerz i choreograf Michał Piróg
Pokaz kolekcji jesień-zima 2015 jednej z marek odzieży sportowej. Od lewej: prezenterka pogody Dorota Gardias, modelki Karolina Malinowska i Natalia Siwiec oraz tancerz i choreograf Michał PirógFoto: PAP/Stach Leszczyński

Współcześnie nie trzeba mieć wielkiego talentu ani koneksji, by stać się osobą rozpoznawalną. W dobie internetu wykształciła się nowa kategoria gwiazd, nazywanych ceWEBrytami.

- To osoby, które świetnie radzą sobie w mediach społecznościowych. Nie potrzebują wsparcia PR-owskiego i całego sztabu ludzi, który pracuje nad wizerunkiem telewizyjnym. Wystarczy mieć internet i stworzyć blog lub nagrać kilka śmiesznych filmów - mówi prof. Małgorzata Molęda-Zdziech ze Szkoły Głównej Handlowej.

W audycji rozmawiamy też o telewizyjnych talent show, dzięki którym gwiazdami stają się "zwykli ludzie". Zapraszamy też na wykład prof. Molędy-Zdziech pt. "Celebryci jako współcześni bohaterowie".

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: prof. Małgorzata Molęda-Zdziech (wykładowczyni Szkoły Głównej Handlowej, autorka książki "Czas celebrytów. Mediatyzacja życia publicznego")

Data emisji: 21.08.2015

Godzina emisji: 9.00

mg/kd

Czytaj także

Marcin Prokop: czasami lubię się zdołować

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 10:30
- Uprawiam dość błazeński zawód w show biznesie, który jest jak kolorowa płachta. A ja czasami mam ochotę popatrzeć na kawałek czarnego sukna - mówi znany prezenter telewizyjny Marcin Prokop.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Zdrójkowski: od Tomasza Karolaka nauczyłem się podrywania

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 12:30
W serialu "Rodzinka.pl" gra średniego syna - Kubę Boskiego. 15-letni Adam Zdrójkowski jeszcze nie wie, czy będzie profesjonalnym aktorem, ale przyznaje, że praca na planie wiele go uczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Gąsiewicz - kiedyś tańczyła, teraz śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 09:30
Studio Czwórki odwiedziła Aneta Gąsiewicz - finalistka tanecznego talent show z 2008 roku, która postanowiła spróbować swoich sił jako wokalistka!
rozwiń zwiń