Wiesz, co dziedziczysz po babci i dziadku?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 16:50
- Poza wyglądem po dziadkach dziedziczymy cechy metaboliczne, zachowanie, czy to jak myślimy - przekonują Kinga Jastrzębska i Igor Meszka z Koła Naukowego Biologii Medycznej UW "Antidotum".
Audio
  • Kaja Zemła sprawdza, co dziedziczymy po babciach i dziadkach (Nawiedzeni/Czwórka)
Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie jesteśmy podobni do babci czy dziadka, to nie oznacza, że nie odziedziczyliśmy po nich wielu cech
Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie jesteśmy podobni do babci czy dziadka, to nie oznacza, że nie odziedziczyliśmy po nich wielu cechFoto: Glow Images / East News

W Dniu Babci przyglądamy się zarówno samym sobie, jak i naszym babciom i dziadkom. Wszystko po to, by odkryć, jakie geny mamy wspólne z rodzicami naszych rodziców. Jeśli w połowie dziedziczymy geny ojca i matki, to ile w nas jest z babć i dziadków?

Igor Meszka poleca, byśmy zwrócili uwagę choćby na nasze... kciuki. Dlaczego? Zachęcamy do wysłuchania materiału naszej reporterki.

***

Autor materiału: Kaja Zemła

Data emisji: 19.01.2015

Godzina emisji: 11.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Nawiedzeni".

fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wynalazek licealistów, który zapobiega wypadkom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 06:00
"Total Car Rescue" to inteligentny system, który może uchronić przed zaśnięciem "za kółkiem". Jego twórcami są uczniowie liceum ogólnokształcącego w Nowym Sączu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski licealista stworzył inteligentne lusterka do motocykli

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:42
19-letni Bartek Ambrożkiewicz z Poznania zaprojektował lusterka motocyklowe, które zmieniają swoje położenie w zależności od pozycji motocyklisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daltonizm - to nieprawda, że nie dotyczy kobiet

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:45
Całkowita ślepota barw dotyczy jednej na 40000 osób. Najczęściej dotyka mężczyzn, bo warunkowana jest genetycznie przez chromosom X.
rozwiń zwiń