Kobiety przed komputery! SGH czeka na studentki

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 13:30
Szkoła Główna Handlowa zachęca dziewczyny do studiowania informatyki. - To nie tylko programowanie, kodowanie, ale również social media czy zarządzanie - mówi koordynatorka akcji "Girls do IT", Agnieszka Machoń.
Audio
  • Studenci SGH o projekcie "Girls do IT" (Nawiedzeni/Czwórka)
W branży IT pojawia się coraz więcej kobiet
W branży IT pojawia się coraz więcej kobietFoto: Glow Images/East News

Inicjatywa odbędzie się 14-15 kwietnia w SGH w Warszawie. - Trzeba zainteresować kobiety informatyką, zamazać obraz typowego informatyka, który siedzi w piwnicy i coś koduje - przekonuje Dariusz Rafałko, wicekoordynator. Zdradza też, w której dziedzinie informatyki kobiety sprawdzają się lepiej niż mężczyźni.

W ramach akcji "Girls do IT" odbędzie się m.in. wykład Mateusza Kusznierewicza, który opowie o swoim start-upie, oraz warsztaty nt. relacji człowiek-komputer, hackingu czy projektowania stron i aplikacji.

***

Przygotował: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 11.30

Materiał wyemitowano w audycji "Nawiedzeni".

mg/kul

Czytaj także

Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:09
Open source charakteryzuje otwartość, wolność i przede wszystkim funkcjonalność. Te trzy elementy wynikają z otwartego kodu źródłowego, który każdy użytkownik może analizować i dowolnie edytować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trendbook 2016". Co jest na topie w świecie technologii?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 09:00
- Trendy modowe to coś, co się pojawia i potem znika. Trendy, które opisuję w książce trwają i zmieniają nasze postawy, zachowania - mówiła w Czwórce blogerka Natalia Hatalska.
rozwiń zwiń