X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:09
Open source charakteryzuje otwartość, wolność i przede wszystkim funkcjonalność. Te trzy elementy wynikają z otwartego kodu źródłowego, który każdy użytkownik może analizować i dowolnie edytować.
Audio
  • Czym jest oprogramowanie typu open source i czy każdy może z niego korzystać? (Czwórka/Nawiedzeni)
Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat
Foto: Glow Images/East News

Programy open source liczą, rysują, komponują muzykę i regulują temperaturę w naszych domach, na nich opiera się właściwie każdy sprzęt - od smartfonów i komputerów różnego typu, aż po telewizory, mikrofalówki czy lodówki. Ludzie z całego świata tworzą w nich dodatkowe funkcjonalności, które są im potrzebne, a to sprawia, że programy te są coraz bardziej rozwinięte i doskonałe. W smartfonach instalujemy piloty do telewizora, a tymi regulujemy na przykład natężenie światła w domach.

W audycji "Nawiedzeni" rozmawialiśmy o tym, czy oprogramowanie typu open source rzeczywiście jest darmowe, a także powiedzieliśmy jak działa wyjątkowy, otwarty "serwer edukacyjny", z którego korzystają uczniowie w estońskich szkołach. Słuchacze Czwórki zastanawiali się, jakie funkcje powinna spełniać i w jakim systemie powinna być napisana doskonała darmowa aplikacja.

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 9.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fale elektromagnetyczne - czy są niebezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 13:55
Sygnał telefonii komórkowej, internet bezprzewodowy - na co dzień jesteśmy po uszy zanurzeni w elektromagnetycznym morzu. Czy takie fale zagrażają naszemu zdrowiu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest efekt Google? Cyberchoroby - przypadłości XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 10:00
Efekt Google, nomofobia czy depresja facebookowa - to już nie wymysły, a choroby XXI wieku, na które uskarża się coraz więcej młodych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emoji - coś więcej niż emotikony

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 11:00
Pismo obrazkowe wraca do łask - powstał język emoji, używany w komunikacji internetowej i SMS-owej. Jest on uniwersalny, bo rozumie go wiele narodów świata.
rozwiń zwiń