Dudziak: Komeda i Urbaniak to dwóch najważniejszych ludzi w moim zawodowym życiu

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 12:00
- Krzysztof Komeda mocno namieszał w moim życiu. Podobnie Michał Urbaniak. W sensie pozytywnym oczywiście - wspominała Urszula Dudziak w Czwórce.
Audio
  • Urszula Dudziak opowiada o pracy nad książką "Wyśpiewam wam wszystko", początkach swojej kariery i planach zawodowych (Czwórka/Pani tomu)
Urszula Dudziak wspominała w Czwórce m.in. historię powstania swojej książki Wyśpiewam wam wszystko
Urszula Dudziak wspominała w Czwórce m.in. historię powstania swojej książki "Wyśpiewam wam wszystko"Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Z Krzysztofem Komedą spotkaliśmy się jeszcze będąc w 10. klasie w Zielonej Górze. Potem poznałam Michała Urbaniaka, z którym przeszłam wiele, m.in. w Nowym Jorku, do którego pojechaliśmy w 1973 roku - wspomina Dudziak, wokalistka jazzowa i kompozytor.

Wokalistka przyznała w rozmowie z Iwoną Wyciechowską, że lubi opowiadać o swoim życiu, a to być może wynika z faktu, że ma do swojej historii dużo dystansu. - Gdy patrzę wstecz, widzę, że zdarzyło się wiele rzeczy, i dobrych, i złych, ale myślę, że musiałam zrobić w życiu coś bardzo dobrego, dzięki czemu do dziś jestem w tak świetnej formie - mówi wokalistka.

Dudziak opowiedziała też o m.in. o wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem i konsekwencjach tego wyjątkowego wieczoru, a także o historii swojej książki "Wyśpiewam wam wszystko".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadziła: Iwona Wyciechowska

Gość: Urszula Dudziak, wokalistka, kompozytor
Data emisji: 24.12.2014
Godzina emisji: 19.00

(kd/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Sadowska na Czwórkowej scenie. Był ogień!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 14:00
- Płyta "Jazz na ulicach" pokazuje jak ta muzyka przenika się z innymi gatunkami - mówiła w audycji "Off Control" Maria Sadowska. Artystka wraz z zespołem wystąpiła na naszej scenie. Zobacz WIDEO!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olo Walicki - Frank Zappa z Kaszub

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Legendarny jazzman eksplorujący klimaty etno po raz kolejny wyruszył na Kaszuby, a swoją podróż udokumentował na płycie "Kaszebe II".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Dutkiewicz: muzyka słuchana na poziomie serca nie zna granic

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:30
Jazzman, pianista Artur Dutkiewicz, powrócił właśnie z Azji, gdzie koncertował solo w Kantonie, Hanoi, Sajgonie i Bangkoku, grając swoje jazzowe mazurki.
rozwiń zwiń