Olo Walicki - Frank Zappa z Kaszub

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 20:00
Legendarny jazzman eksplorujący klimaty etno po raz kolejny wyruszył na Kaszuby, a swoją podróż udokumentował na płycie "Kaszebe II".
Audio
  • Olo Walicki opowiada o Kaszubach i zdradza szczegóły powstawania nowej płyty (Czwórka/Folk Off)
- W Kaszubach podoba mi się wszystko, a najbardziej ich autentyczność - deklaruje Olo Walicki, autor płyty Kaszebe II
- W Kaszubach podoba mi się wszystko, a najbardziej ich autentyczność - deklaruje Olo Walicki, autor płyty "Kaszebe II"Foto: Ola Górska

- Kaszuby to nie skansen tylko żywe miejsce, które ma swój język i swoją tradycję - mówi Olo Walicki. - Wdzydze Kiszewskie traktuję jak mój dom, postanowiłem więc oddać im hołd.

Płyta "Kaszebe II” to kontynuacja wcześniejszego projektu muzyka. - Do stworzenia obu albumów zainspirowały mnie dokumenty terenowe z lat 50. i 60. XX wieku - opowiada. - Zarejestrowano na nich autentyczne śpiewy rdzennych mieszkańców Kaszub.

Wyraziste i prowokacyjne teksty napisali bezkompromisowi autorzy - m. in. Tymon Tymański i Grzegorz Nawrocki. Tak powstała niezwykła wizja Kaszub - pięknych, strasznych, autentycznych.

Co artystę łączy z Dorotą Masłowską, jak wygląda polska prowincja i o co chodzi z mniejszością trójmiejską w Warszawie - dowiesz się słuchając nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzenie: Maciej Szajkowski

Gość: Olo Walicki

Data emisji: 9.11.2014

Godzina emisji: 20.00

(kul/bch)

Czytaj także

Michał Urbaniak: zawsze byłem odważny

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 15:00
Gigant światowego jazzu, jeden z najbardziej znanych na świecie polskich muzyków - Michał Urbaniak był gościem Czwórki. okazją jest udział muzyka w akcji #2CZWORKA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan: wybrałam muzykę, bo daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Jeśli chodzi o popularność to u mnie wiąże się ona z głosem, nie z twarzą - mówi Aga Zaryan, jedna z najbardziej utytułowanych polskich wokalistek jazzowych. - Nie pojawiam się wszędzie, nie bywam na salonach, czas poświęcam głównie muzyce i to z nią chce być kojarzona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Sadowska na Czwórkowej scenie. Był ogień!

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 14:00
- Płyta "Jazz na ulicach" pokazuje jak ta muzyka przenika się z innymi gatunkami - mówiła w audycji "Off Control" Maria Sadowska. Artystka wraz z zespołem wystąpiła na naszej scenie. Zobacz WIDEO!
rozwiń zwiń