Pracodawco - ufaj pracownikom!

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 10:00
W Polsce tylko 8 proc. osób odczuwa spełnienie w pracy. Szefowie są autorytarni, wymagają bezwzględnego posłuszeństwa i nie cenią samodzielności.
Audio
  • Jak zyskać lojalnych i oddanych pracowników? (Czwórka/Pani tomu)
Zadowolony pracownik to lojalny pracownik
Zadowolony pracownik to lojalny pracownikFoto: Depositphotos

- Polscy pracodawcy muszą się zmieniać. W tej chwili wielu szefów nadal pozostaje zwolennikami tradycyjnego stylu zarządzania. Jeśli jednak chcemy, by pracownicy byli zaangażowani w pracę i brali za nią odpowiedzialność, musimy im bardziej zaufać - przekonuje Julita Dąbrowska, autorka książki pt. "Employer branding. Marka pracodawcy w praktyce".

Gość Czwórki dodaje, że zadowolony pracownik jest najlepszym ambasadorem firmy. - W przedsiębiorstwach opartych na klanowości pracownicy stanowią silną grupę, która wyznaje wspólne zasady i pracuje dla osiągnięcia tego samego celu. Ludzie ze sobą nie walczą, ale współpracują - wyjaśnia Dąbrowska.

Wymienia też kraje, w których dominuje taki właśnie model pracy.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Julita Dąbrowska (marketerka, PR-owiec, autorka książek)

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/mk

Czytaj także

Zdolny, bezrobotny, na utrzymaniu rodziców – obraz młodego Polaka?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 10:00
W Polsce, wśród osób do 25 roku życia poziom bezrobocia sięga ponad 28 proc. To nie jest rekord, bo na przykład w Hiszpanii, czy Grecji bez pracy pozostaje ponad połowa młodych ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magister kontra inżynier - jakie studia wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 12:00
Ekonomia czy informatyka? Choć wybór studiów nie decyduje najczęściej ostatecznie o przyszłej karierze warto dokonać go z rozmysłem. – Należy wybierać sprawdzone uczelnie i kierunki, do których przepustką jest wysoki wynik na świadectwie dojrzałości - radzi Anna Wdowińska z "Perspektyw".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy bez znajomości można znaleźć dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 17:33
Aby zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę, trzeba mieć wysokie kwalifikacje - taka jest teoria. Gdy jednak chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi w praktyce, ten model odbiega od rzeczywistości. - Problem dotyka zwłaszcza samorządy - przyznają eksperci w Czwórce.
rozwiń zwiń