X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dysforia". Społeczeństwo jest wkurzone

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 13:05
- Jestem złodziejem, który kradnie ludziom słowa - mówi Marcin Kołodziejczyk, autor książki "Dysforia", w której opisał przypadki mieszczan polskich.
Audio
  • Maciej Kołodziejczyk diagnozuje współczesne społeczeństwo i wyjaśnia dlaczego wszyscy jesteśmy dysforykami (Pani tomu/Czwórka)
Fragment okładki książki Dysforia. Przypadki mieszczan polskich Marcina Kołodziejczyka. Opowiadania w niej zawarte przedstawiają ludzi w różnych miejskich fazach życia, ich emocje, problemy, rejestrowanie codzienności i odbieranie drugiego człowieka
Fragment okładki książki "Dysforia. Przypadki mieszczan polskich" Marcina Kołodziejczyka. Opowiadania w niej zawarte przedstawiają ludzi w różnych "miejskich fazach życia", ich emocje, problemy, rejestrowanie codzienności i odbieranie drugiego człowiekaFoto: mat. prasowe

Piętnaście opowieści, które składają się na "Dysforię" przedstawiają ludzi w różnych "miejskich fazach życia", ich emocje, problemy, rejestrowanie codzienności i odbieranie drugiego człowieka. – Opisałem kawał niezbyt przyjemnego życia mieszczan - tłumaczy gość Czwórki. - Przy czym słowa "mieszanie" użyłem prowokacyjnie, bo nie uważam, żeby taka klasa w ogóle istniała we współczesnej Polsce.

A współczesna Polska widziana oczami Kołodziejczyka jest barwna, wkurzająca, dramatyczna, absurdalna i do bólu prawdziwa. Autor opowiada o ulubionych bohaterach ze swojej książki i zdradza, kogo "Dysforia" uraziła. Tłumaczy też, dlaczego wszyscy jesteśmy dysforykami.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Marcin Kołodziejczyk (reporter, dziennikarz)

Data emisji: 22.07.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja - kraj nieoczywisty jak kapryśna dama

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 10:40
- W Rosji nie trzeba szukać bohaterów, oni sami się przydarzają - mówi Anna Wojtacha, autorka książki "Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saramonowicz: współcześni mężczyźni są jak chłopcy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 11:00
Filmy z jego scenariuszami - "Testosteron", "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny" - obejrzało prawie 5 mln osób. Andrzej Saramonowicz właśnie wydał swoją pierwszą powieść "Chłopcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Majewski. Małżeństwo jako źródło natchnienia

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 12:30
- Dwa kroki w przód, jeden w tył. Tego nauczyło mnie małżeństwo. Kompromis, okrągły stół, negocjacje - mówi Szymon Majewski, autor książki "Życie w pożyciu".
rozwiń zwiń