"Życie to za mało" - reportaże o stracie i nadziei

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 11:00
Iza Michalewicz jest dziennikarką i laureatką nagrody Grand Press 2011 za Reportaż Roku. Jej najnowsza książka to zbiór 24 tekstów, które ukazywały się w prasie.
Audio
  • Iza Michalewicz o swoich reportażach ze zbioru "Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei" (Pani tomu/Czwórka)
Reportaże ze zbioru Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei dotykają najbardziej bolesnych tematów
Reportaże ze zbioru "Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei" dotykają najbardziej bolesnych tematówFoto: Pixabay/kaboompics/dom. publiczna

Reportaże, które znalazły się w publikacji, są opowieścią o stracie: życia, miłości, dzieci, zdrowia, przyjaźni, domu, wolności, dobrego imienia, rodziny, wiary. - Bardzo lubię odkrywać nieznane tereny. Przykładowo reportaż "Alibi" jest materiałem śledczym na temat chirurg plastycznej, która została posądzona o spowodowanie śmierci pacjentki. Ta sprawa wciąż owiana jest tajemnicą, a ja nadal nad nią pracuję - mówi Iza Michalewicz.

Autorka książki wspomina też swoją pracę nad reportażem o nieletnich zabójcach i opowiada o swojej kolejnej publikacji, która będzie dotyczyła policyjnego Archiwum X. Wyjaśnia także, dlaczego reporterzy nie są potrzebni szczęśliwym ludziom.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Iza Michalewicz (reporterka, autorka zbioru "Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei")

Data emisji: 2.09.2015

Godzina emisji: 19.00

mg/ag

Czytaj także

Włodzimierz Nowak: reportaż pozwala nam zrozumieć świat

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 08:00
- Pisząc wstęp do "Made in Poland" wybrałem zdania z każdego opublikowanego reportażu - mówi Włodzimierz Nowak. I dodaje: - Ale robiąc to nie przypuszczałem, że książka odniesie taki sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dysforia". Społeczeństwo jest wkurzone

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 13:05
- Jestem złodziejem, który kradnie ludziom słowa - mówi Marcin Kołodziejczyk, autor książki "Dysforia", w której opisał przypadki mieszczan polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"13 pięter" Springera. Mieszkaniowy problem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 15:20
Ekstremalnie drogie mieszkania i kredyty na 30 lat, na które w dodatku mogą sobie pozwolić tylko ci lepiej sytuowani. To polska sytuacja mieszkaniowa, którą opisał Filip Springer.
rozwiń zwiń