Hanna Kowalewska o kobietach samotnych i przetrąconych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 11:00
- Z jednej strony żyjemy w czasach niezobowiązujących związków, z drugiej ciągle tęsknimy za miłością. I tacy właśnie są bohaterowie "Tam, gdzie nie sięga już cień" - mówi Hanna Kowalewska.
Audio
  • Hanna Kowalewska opowiada o książce "Tam, gdzie nie sięga już cień". Tytuł ten zwyciężył w plebiscycie "Najlepsza książka na lato 2015" (Pani tomu/Czwórka)
W swojej książce Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięć
W swojej książce Hanna Kowalewska opowiada poruszającą rodzinną historię, w której jest wszystko: zaskakujące tajemnice, nieplanowane miłości, wybaczenie i trwała pamięćFoto: Pixabay/kaboompics/dom. publiczna

Czytaj także
książka 1200.jpg
Jan Jakub Kolski i jego książka "Las 4 rano"

Punktem wyjścia dla tej opowieści jest telegram, który główna bohaterka Inka otrzymuje od dawno niewidzianej ciotki Berty. Jak się okazuje, kobieta jest umierająca, chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym. - Wokół tych dwóch postaci koncentruje się cała historia i wokół nich krążą też tajemnice - opowiada gość Czwórki. - Kobiety nie są połączone więzami krwi, tylko przeszłością, która ukształtowała ich obecne życie.

Powieść "Tam, gdzie nie sięga już cień" zwyciężyła w tegorocznym plebiscycie "Najlepsza książka na lato". Autorka wyjaśnia, jak w jej przypadku objawia się natchnienie, zdradza dlaczego nad morzem łatwiej pisze się książki i opowiada o tym, kim jest dla niej "homme fatale".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Hanna Kowalewska (autorka książki "Tam, gdzie nie sięga już cień")

Data emisji: 14.10.2015

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety Brunona Schulza. Narzeczona Juna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 12:40
- Bruno Schulz kobiet miał wiele, ale małżeństwo zaproponował tylko jednej, Józefinie Szelińskiej - opowiada Agata Tuszyńska, autorka książki "Narzeczona Schulza".
rozwiń zwiń