X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety Brunona Schulza. Narzeczona Juna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 12:40
- Bruno Schulz kobiet miał wiele, ale małżeństwo zaproponował tylko jednej, Józefinie Szelińskiej - opowiada Agata Tuszyńska, autorka książki "Narzeczona Schulza".
Audio
  • Dlaczego Bruno Schulz nie ożenił się z Józefiną Szelińską zdradza Agata Tuszyńska, autorka książki "Narzeczona Schulza" (Pani tomu/Czwórka)
Agata Tuszyńska w najnowszej książce proponuje niezwykłą opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo
Agata Tuszyńska w najnowszej książce proponuje niezwykłą opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwoFoto: mat. prom. Wydawnictwa Literackiego

Autor "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod klepsydrą" miał słabość do kobiet wykształconych i wyemancypowanych. Zwracał uwagę na te piękne, wysokie i smukłe. - I taka była też Józefina Szelińska, którą Schulz poznał na ulicy. Bardzo mu się podobała i chciał ją sportretować. Nie miał jednak śmiałości, by ją o to poprosić, dlatego w jego imieniu zrobił to kolega pisarza - opowiada gość Czwórki.

Okazało się, że Józefina, nazywana później Juną, była nauczycielką języka polskiego w szkole w Drohobyczu, ukończyła uniwersytet w Lwowie, gdzie zrobiła doktorat z historii literatury, świetnie władała niemieckim. Z Schulzem połączyła ją miłość do Manna, Kafki i Rilkego oraz tajemnice, które odkrywa Agata Tuszyńska.


***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Agata Tuszyńska (autorka książki "Narzeczona Schulza")

Data emisji: 7.10.2015

Godzina emisji: 19.00

 

kul/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kisielewscy. Rodzina fascynujących osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 16:50
Jedna rodzina, trzy pokolenia, cztery niezwykłe życiorysy. - To genialny klan, do którego muszę co jakiś czas powrócić - tłumaczy Mariusz Urbanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Jakub Kolski i jego książka "Las, 4 rano"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:30
Twórca znany jest głównie z reżyserii filmów, takich jak "Jańcio Wodnik", "Pornografia" czy "Serce, serduszko". Kolski pisze też książki, a jego ostatnia powieść przenosi czytelników w Bieszczady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 13:15
Autorka polskich powieści fantasy właśnie wydała zbiór opowiadań "Ropuszki". W "Stacji Kultura" wyznała, że ta książka to pożegnanie z Dorą Wilk, główną bohaterką kultowych powieści.
rozwiń zwiń