Cochise: świat stanął na głowie, ale wszystko dobrze się kończy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 12:20
"The World Upside Down" to siódmy album w dyskografii grupy Cochise. - Tytuł przyszedł mi do głowy, zanim stanęliśmy na głowie, czyli jeszcze przed pandemią i tak naprawdę miał się pojawić trzy płyty temu. Teraz stał się faktem, bo dobrze oddaje to, co znalazło się na krążku - opowiada wokalista Paweł Małaszyński.
Reprezentacja Cochise w Czwórce: wokalista Paweł Małaszyński i gitarzysta Wojtek Napora
Reprezentacja Cochise w Czwórce: wokalista Paweł Małaszyński i gitarzysta Wojtek NaporaFoto: Czwórka

Jako muzyk, ale też aktor, odczułem skutki pandemii. W ciągu 1,5 roku z Cochise zagraliśmy w sumie 5 koncertów, a nad płytą pracowaliśmy korespondencyjnie Paweł Małaszyński

Numery korespondencyjne

Nowy album grupy to jedenaście utworów - z zaangażowanymi tekstami i energiczne riffy. - Większość tekstów mówi wprost o tym, co czujemy, kiedy jesteśmy pozamykani - mówi lider Cochise. - Co więcej, sama praca nad albumem też odbywała się w pewnej klaustrofobii. Materiał powstawał w domu każdego z nas, a potem kursował w mailach między naszymi skrzynkami. Nawet w studiu nie spotkaliśmy się w pełnym składzie, staraliśmy się, żeby każdy sam nagrywał swoje partie.

Posłuchaj
10:46 CZWÓRKA Rock Blok - malaszynski 22.10.2021.mp3 "The World Upside Down" - oto kolejny etap w twórczości grupy Cochise (Rock Blok/Czwórka) 

Przeboje "nie wchodzą"


Zobacz
Inhaler 1200.jpg
Inhaler. Syn Bono wychodzi z cienia sławnego ojca

Brzmieniowo "The World Upside Down" nawiązuje do poprzednich krążków zespołu. Są tu: mocny głos, ostre gitary i energetyczne partie bębnów oraz... przebojowość. - Nigdy nie jest się w stanie ocenić, który numer i jak będzie odebrany przez słuchaczy. Kiedy wymyśliłem melodię do "Higher Love", poczułem, że wyszedł mi rockowy klasyk - coś, czego unikam. Po pierwszym odsłuchu chciałem usunąć ten numer z płyty, bo kompletnie nie pasował do reszty. Zespół przekonał mnie, że nie mam racji i tak Cochise dorobiło się hitu - śmieje się rozmówca Bartka Koziczyńskiego.

Posłuchaj
58:44 [CZWORKA] Rock Blok 22 październik 2021 23_00_10.mp3 "Rock Blok" - posłuchaj drugiej godziny audycji

Cochise - The World Upside Down / Czarne serca / Higher Love (Official Clip) / Metal Mind

Płyta z happy endem


Sprawdź
krzysztof grabaż grabowski strachy na lachy 1200.jpg
Strachy na Lachy z nową płytą. "Piekło ma dziś wymiar metaforyczny"

Również układowi utworów na krążku zespół poświęcił dużo czasu. - Chcieliśmy zacząć mrocznie, tak w naszym stylu. Ale na koniec zostawić słuchacza z czymś pozytywnym - wyjaśnia gitarzysta Wojciech Napora. - "Z nieba w niebo" i "Zink" idealnie nadawały się do tego. Chyba mieliśmy nosa, bo docierają do nas recenzje, że ten nasz optymizm dobrze wybrzmiewa w odsłuchu krążka.  

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Paweł Małaszyński, Wojciech Napora (zespół Cochise)

Data emisji: 22.10.2021

Godzina emisji: 22.20

kul

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dance Like Dynamite z "Litanią Kłamstw". "To niezaplanowany concept album"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 22:01
Zespół Dance Like Dynamite powraca z trzecim krążkiem długogrającym. "Litania Kłamstw" to płyta w całości po polsku. - Najlepiej słuchać jej od początku do końca. Wówczas ma się pełen obraz naszej muzyki - mówił wokalista i lider grupy Krzysztof Sadowski.
rozwiń zwiń