Kettlebells. Trening, który działa cuda?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 18:00
Treningi z kettlami dają siłę, poprawiają kondycję. - Większość osób, które przychodzą na zajęcia, to kobiety - mówi Emil Stanisławski, trener.
Audio
  • Kettlebells - jak skutecznie trenować i jak się odżywiać? (Rozbiegani/Czwórka)
Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę z uchwytem. O treningu z takim obciążeniem rozmawialiśmy z Emilem Stanisławskim i Katarzyną Przeździecką
Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę z uchwytem. O treningu z takim obciążeniem rozmawialiśmy z Emilem Stanisławskim i Katarzyną PrzeździeckąFoto: mat. prasowe

Trening z kettlebells jest świetny m.in. dla osób, które na co dzień biegają na długich dystansach. - Nogi same nas nie uniosą. Potrzebujemy silnego brzucha, silnych pleców - przekonywała w Czwórce Katarzyna Przeździecka, miłośniczka kettlebells i ultramaratonka.

Goście Czwórki opowiadali o tym, dlaczego warto zacząć treningi siłowe, zaznaczali jednak, że je należy prowadzić - przynajmniej na początku - pod czujnym okiem trenera. - Kettlami łatwo można przeciążyć kręgosłup. W najlepszym wypadku trening będzie nieefektywny, w najgorszym - zrobimy sobie krzywdę - mówił Stanisławski. W programie tłumaczyliśmy także, jak dokładnie wygląda trening z kettlami, czym jest "tureckie wstawanie" i jak racjonalnie odżywiać się podczas trenowania stosując dietę wegańską. Dowiedzieliśmy się także, jak treningi z kettlami pomogą nam... w razie wypadku na narciarskim stoku.

Trening z kettlami rozwija sprawność całego ciała/fot. mat. prasowe Trening z kettlami rozwija sprawność całego ciała/fot. mat. prasowe

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Emil Stanisławski (trener ćwiczeń z kettlebells), Katarzyna Przeździecka (sportsmenka, miłośniczka kettlebells i ultramaratonka)

Data emisji: 9.01.2015

Godzina emisji: 11.00

kd

Czytaj także

Chcesz startować w ultramaratonie? "Wyznaczaj sobie cele"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:25
Trener biegania Piotr Bętkowski planuje podróż do Australii, by w maju wziąć udział w Ultra Trial World Series, czyli, jak mówił "nieoficjalnych mistrzostwach świata w biegach długich". W Czwórce tłumaczył, jak przygotować się do takiego startu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Triathlon zimą - jak trenować mądrze o każdej porze roku?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:13
Triathlon to sport, w którym czas najintensywniejszych przygotowań przypada na okres deszczowej jesieni i mroźnej zimy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sposób na zdrowie? "Nawet chodzenie wystarczy"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 17:44
Choć, jeśli chodzi o spalanie kalorii, bieganie wydaje się być efektywniejsze od chodzenia, Michał Undra youtuber, autor kanału o zdrowiu przekonuje, że to z chodzenia nie powinniśmy rezygnować.
rozwiń zwiń