Polskie Radio
Section05
strażak

Prezydent: strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności

Prezydent złożył życzenia strażakom z okazji ich święta. Andrzej Duda podkreślił, że praca, którą wykonują, to służba bardzo odpowiedzialna, związana z ryzykiem, wysiłkiem i stresem, wymagająca hartu ducha, sprawności i znakomitych umiejętności zawodowych. "To misja, która budzi wielki szacunek" - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent straż pożarna służby i bezpieczeństwo strażak POLSKA Św. Florian pożar

Pożary i interwencje związane z pandemią koronawirusa. Pracowita doba strażaków

- W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali ponad 2,5 tysiąca razy - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Krzysztof Batorski. Jak dodał, 1300 działań dotyczyło pożarów. Zginęły w nich trzy osoby, a dziewięć zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia służby i bezpieczeństwo POLSKA straż pożarna strażak

Premier: superbohaterowie noszą w Polsce hełmy strażackie

W najbliższych dniach ochotnicze straże pożarne otrzymają większość środków z puli 82 mln zł, przeznaczonej na realizację znowelizowanej ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Strażacy dostali też kolejne 2 mln zł z dorocznego programu "Orlen dla strażaków", którego gala odbyła się w czwartek w Tychach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki straż pożarna strażak Orlen PKN Orlen Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych służby ratunkowe

Prezydent do strażaków: dziękuję wam za służbę

- Dziękuję strażakom, w imieniu Rzeczypospolitej oraz polskiego społeczeństwa, za służbę, za gotowość do niesienia pomocy, za ratowanie życia i mienia - powiedział w Dniu Strażaka prezydent Andrzej Duda. - Waszym profesjonalizmem i odwagą dajecie przykład narodowi - dodał premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych straż pożarna strażak prezydent Andrzej Duda premier Mateusz Morawiecki

Frątczak: czasem nie można uciec przed ogniem samochodem

- Wiatr, który potęguje gwałtowny rozwój pożaru. Niejednokrotnie przemieszcza się z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, gdzie nawet czasem nie można uciec przed ogniem samochodem - mówił na antenie radiowej Jedynki st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Frątczak POLSKA Krzysztof Grzesiowski pożar Grecja strażak straż pożarna