Strażak na biegowym szlaku. Sportowe rekordy Bartłomieja Przedwojewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 11:00
W środowisku biegaczy mówi się o nim, że jest nowym objawieniem biegów górskich. Bartłomiej Przedwojewski, wielokrotny mistrz Polski w biegu anglosaskim, skyrunningu oraz długodystansowym biegu górskim w Czwórce opowiadał o swoich sportowych dokonaniach.
Audio
  • Biegowe wyzwania na górskim szlaku. Bartłomiej Przedwojewski o swoich treningach (Rozbiegani/Czwórka)
Bartłomiej Przedwojewski (sportowiec, strażak)
Bartłomiej Przedwojewski (sportowiec, strażak)Foto: czwórka

fit lovers 1200.jpg
Fit-Lovers: małymi krokami szybciej dojdziesz do celu

W ostatni weekend (20-21.01) zajął pierwsze miejsce w Zimowym Półmaratonie Gór Stołowych. W rozmowie z Kariną Terzoni przyznał, że choć warunki były trudne, to udział w rywalizacji był dobrym testem na sprawdzenie swoich możliwości kondycyjnych. - Byliśmy świadomi warunków, jakie nas czekają. Przecieraliśmy niemal każdy szlak Gór Stołowych. Kolejnym wyzwaniem była bardzo silna konkurencja zawodników z Czech i polskiej, ścisłej czołówki biegaczy. Od początku trzeba było dawać z siebie wszystko.

Bartłomiej Przedwojewski W górach szukam zazwyczaj nowych tras biegowych, w których mogę przetestować swoje możliwości. Dzięki temu mogę ocenić, na jakim jestem etapie i nad czym powinienem jeszcze popracować


W audycji wyjaśniał, że przed udziałem w zawodach stara się jak najwięcej trenować na górskich szlakach. - W miarę możliwości staram się jak najczęściej wyjeżdżać w góry. Są to zazwyczaj dwu-, trzy-, czterodniowe wyjazdy, w trakcie których przeprowadzam intensywny trening. Biegam dwa razy dziennie - opowiadał. 

Jak wyglądają przygotowania do zawodów Bartłomieja Przedwojewskiego? Dlaczego decyduje się na start w górskich maratonach i co jest jego motywacją do podejmowania kolejnych, sportowych wyzwań? Czy to prawda, że niebawem stanie na starcie obok Kiliana Jorneta? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Bartłomiej Przedwojewski (strażak, sportowiec, biegacz)

Data emisji: 27.01.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/kh

Czytaj także

"Wypalenie" w sporcie. Jak sobie z nim poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 15:35
Brak ochoty na sport, który kiedyś dawał mnóstwo radości, brak widocznych postępów czy pogorszenie osiąganych wyników, spadek motywacji i poczucie psychicznego i fizycznego zmęczenia - to mogą być oznaki wypalenia. Co robić, by powrócić do formy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Stankiewicz jako Ironman? "Moje ciało ma dobrą pamięć"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 12:30
Na scenie zjawiskowa i delikatna, w sporcie konsekwentna i zdeterminowania. Kasia Stankiewicz została ambasadorką Ironman Poland i w sierpniu wystartuje w triathlonie. - To dla mnie skok na głęboką wodę, ale mój organizm jest przeszczęśliwy - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń