Nie żyje Irena Szewińska. "Była wielką inspiracją"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 14:19
- Odkąd pamiętam, pani Irena Szewińska była obecna w moim życiu. Była pierwszą damą polskiego sportu - mówi Dariusz Matyja, dziennikarz sportowy Czwórki.
Audio
  • Irenę Szewińską wspominają Karina Terzoni i Dariusz Matyja (Rozbiegani/Czwórka)
Irena Szewińska
Irena SzewińskaFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

Irena Szewińska 1200 dm bw.jpg
Pierwsza dama polskiej lekkoatltyki nie żyje

29 czerwca 2018, w wieku 72 lat odeszła Irena Szewińska, siedmiokrotna zdobywczyni medali podczas igrzysk olimpijskich, w tym trzech złotych. Karina Terzoni i Dariusz Matyja wspominali wybitną sportsmenkę w naszym studiu. - Była legendą polskiej lekkoatletyki, prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, członkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pierwszy tytuł wywalczyła jako 18-latka w Tokyo, w 1964 roku - opowiadał Darek Matyja. - Miałem przyjemność wielokrotnie z nią rozmawiać, bo zawsze znalazła czas dla dziennikarzy i chętnie wspominała swoje sukcesy.

Była dla mnie wielką inspiracją. Zmotywowała mnie do tego, by być osobą aktywną sportowo Karina Terzoni

Jak wybitną sportsmenkę wspominają dziennikarze sportowi Czwórki? Zapraszamy do odsłuchania nagrania rozmowy ze studia. W programie także archiwalne nagrania z mistrzostw, w których brała udział Irena Szewińska.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dariusz Matyja (dziennikarz sportowy)

Data emisji: 30.06.2018

Godzina emisji: 10.07

kd/abi

Czytaj także

Samsung Irena Woman's Run - kobiece święto biegania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:37
Samsung Irena Women's Run to wyjątkowy bieg tylko dla kobiet, którego patronką jest sama Irena Szewińska. - To fajna forma spotkania ze znajomymi, ale przede wszystkim dobry sposób sprawdzenia swoich predyspozycji do biegania - opowiadała w Czwórce Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patrycja Bereznowska: żeby wygrywać trzeba mieć spokój w głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:28
- Poza treningiem ciała istnieje trening mentalny, któremu też trzeba poświęcić czas. Pomocny jest właściwy styl życia, wyciszanie negatywnych emocji - mówiła Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata i Europy w biegu 24-godzinnym.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieg z przeszkodami. Co warto wiedzieć, zanim się zacznie?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 11:34
- Przez wiele lat testowałem różne dyscypliny sportu. Zaczynałem od piłki nożnej, zajmowałem się też wspinaczką i fitnessem, ale dopiero biegi z przeszkodami dały mi tę adrenalinę, której szukałem - mówił sportowiec Maciej Sukiennik.
rozwiń zwiń