Samsung Irena Woman's Run - kobiece święto biegania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:37
Samsung Irena Women's Run to wyjątkowy bieg tylko dla kobiet, którego patronką jest sama Irena Szewińska. - To fajna forma spotkania ze znajomymi, ale przede wszystkim dobry sposób sprawdzenia swoich predyspozycji do biegania - opowiadała w Czwórce Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka.
Audio
  • O biegu Samsung Irena Woman’s Run opowiadają Bogna Mamińska i Aleksandra Mądzik (Rozbiegani/Czwórka)
Aleksandra Mądzik, Bogna Mamińska i Karina Terzoni w studiu
Aleksandra Mądzik, Bogna Mamińska i Karina Terzoni w studiuFoto: Czwórka

trening profesjonalny łomża 1200.jpg
Trening zawodowca. Jak biegać profesjonalnie będąc amatorem?

Bieg odbędzie się w Warszawie 7 października. Dystans to 5 km, a trasa obejmie najpiękniejsze miejsca stolicy, między innymi Łazienki Królewskie i Park Agrykola. - Będzie mnóstwo atrakcji: rozgrzewka, formy strechingu, zumba, ale także strefa dla dzieci, w której animatorzy zajmować się nimi będą podczas biegu. Dla pań mamy także… słodycze, m.in. watę cukrową i popcorn karmelowy - opowiadała Bogna Mamińska, współorganizatorka imprezy.

O swoim udziale w Samsung Irena Woman's Run mówiła zaś Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka, która pobiegła w pierwszej edycji tego biegu, w 2012 roku. - Bardzo mi się to podobało, wiedziałam już wtedy, że bieganie to jest to, co chcę robić. Nie myślałam jeszcze o dłuższych dystansach, szukałam sposobu na sprawdzenie się - opowiadała w Czwórce.

Bogna Mamińska Irena Szewińska pokazała, że sport wyczynowy nie kończy się na wyczynie. Dziś zagrzewa kobiety do pracy nad sobą, do samodoskonalenia, dyscypliny. Zawsze jest na mecie i motywuje uczestniczki biegu.

Biegi kobiece w Europie mają długą historię. W Polsce ta tradycja dopiero się rozwija. Dlaczego? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. W programie mówiliśmy także o znaczeniu dopingu w bieganiu, mówiliśmy o historii i dokonaniach Ireny Szewińskiej, ale sprawdzaliśmy też, czemu Samsung Irena Woman’s Run to prawdziwe święto biegania.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Bogna Mamińska (współorganizatorka Samsung Irena Woman's Run), Aleksandra Mądzik (biegaczka, blogerka "Poranamajora.pl")

Data emisji: 23.09.2017

Godzina emisji: 10.09

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarażamy biegową pasją. "Warto zrobić pierwszy krok"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:51
Zorganizował grupę treningowo-biegową amatorów "Wieczorne bieganie w Szczecinie" i od ponad trzech lat przewinęło się przez nią ponad tysiąc osób. - Bieganie nie jest trudne. Na początku po prostu trzeba się odważyć i spróbować - mówił w Czwórce Wojciech Kępka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aerobic capacity. "W tym biegu liczy się równe tempo"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:12
- W aerobic capacity biegasz tak, jak na co dzień, inna jest jednak metodyka treningowa. To trening interwałowy, podczas którego pracuje całe ciało - opowiadał instruktor tej dyscypliny Andrzej Bogdał.
rozwiń zwiń