Patrycja Bereznowska: żeby wygrywać trzeba mieć spokój w głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:28
- Poza treningiem ciała istnieje trening mentalny, któremu też trzeba poświęcić czas. Pomocny jest właściwy styl życia, wyciszanie negatywnych emocji - mówiła Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata i Europy w biegu 24-godzinnym.  
Audio
  • O dotychczasowych startach, sukcesach, planach treningowych i nadchodzących zawodach mówi Patrycja Bereznowska (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Izf/Shutterstock

Jak podkreślała, cierpliwość to ważny element zwłaszcza podczas takich biegów. - Wówczas długo czeka się na moment ataku, trzeba powstrzymywać energię i chęć liderowania nawet przez kilkanaście godzin. Ktoś, kto nie umie powstrzymać tych emocji i ambicji, spali się - mówiła rozmówczyni Kariny Terzoni.

To, co widzą kibice na ekranach monitorów czy telewizorów nie oddaje tego, co dzieje się w rzeczywistości na trasie biegu. Musimy zwalniać, zmieniać tempo nierzadko z przyczyn technicznych, np. konieczności zmiany obuwia Patrycja Bereznowska

Bereznowska na co dzień zawodowo, spędzając czas na łonie natury pokonuje na piechotę nawet 30 km. Czy taki wysiłek pomaga jej w utrzymaniu mistrzowskiego tytułu? W ramach treningów Patrycja Bereznowska biega także z oponą, w basenie, w głębokim piasku. Skąd czerpie inspiracje do wymyślania takiej różnorodności? Jaką strategię przyjmuje przed długimi dystansami i w jaki sposób przygotowuje się do startów podczas upałów? Jak wygrać z sennością podczas całodobowych i dłuższych biegów? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Patrycja Bereznowska (mistrzyni świata i Europy w biegu 24-godzinnym, nieoficjalna mistrzyni świata w biegu 48-godzinnym, rekordzistka trasy Spartathlonu w kat. kobiet)

Data emisji: 2.06.2018

Godzina emisji: 10.14

kd/kul

Czytaj także

Marcin Świerc: mam napęd na cztery koła

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:00
- Biegam w górach i nigdy nie będę samochodem wyścigowym, ale czasami, na spontanie, lubię wystartować na płaskim - tak mistrz Polski w biegach górskich Marcin Świerc podsumowuje swój udział w Półmaratonie Warszawskim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yared Shegumo: żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 16:00
Yared Shegumo w tym roku po raz drugi został mistrzem Polski w maratonie. - Jeśli chcę coś osiągnąć, przejść na wyższy poziom, muszę walczyć. Żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie - przekonuje gość Czwórki.
rozwiń zwiń