Bieg z przeszkodami. Co warto wiedzieć, zanim się zacznie?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 11:34
- Przez wiele lat testowałem różne dyscypliny sportu. Zaczynałem od piłki nożnej, zajmowałem się też wspinaczką i fitnessem, ale dopiero biegi z przeszkodami dały mi tę adrenalinę, której szukałem - mówił sportowiec Maciej Sukiennik.
Audio
  • Jak przygotować się do biegu przełajowego? (Rozbiegami/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Gabler-Werbung/Pixabay

jablka lato owoce 1200.jpg
Nie musisz wydawać fortuny, aby wyglądać pięknie i zdrowo

Treningi przygotowujące do biegów przełajowych są bardzo wymagające. Zawodnik musi przygotwać przed startem wszyskie partie swojego ciała. Maciej Sukiennik w rozmowie z Kariną Terzoni wyjaśniał, że dopiero dzięki tej dyscyplinie odkrywa jakie możliwości posiada jego organizm. Jak wyglądają jego treningi? - Są bardzo zróżnicowane. To połączenie zwykłego biegu z interwałami, sesjami na ściance wspinaczkowej, siłowni i basenie - opowiadał. 

Najbardziej problematyczne i wymagające są nowe elementy, które pojawiają się na trasach przełajowych. Kiedyś było to dla mnie pływanie na dużej głębokości, dziś mogą to być warunki atmosferyczne, albo duże obciążenie Maciej Sukiennik

Czy to możliwe, żeby przebiec trasę bez pomocy zespołu? Jakie elementy biegu sprawiają sportowcom najwięcej problemów? Jak można przygotować się do ekstremalnego obciążenia dla organizmu?  M.in. o tym w nagraniu audycji.

Dziennikarka Czwórki Karina Terzoni spotkała się także z przedstawicielami warszawskiej AWF, którzy opowiedzieli o tym, jak zbudowana jest nasza stopa, czy możemy spersonalizować obuwie tak, żeby osiągać lepsze wyniki w sporcie, zdradzili też triki poprawiające refleks kierowców Formuły 1. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Maciej Sukiennik (sportowiec, czołowy polski biegacz przeszkodowy), Jurand Słoniewicz (student fizjoterapii na warszawskiej AWF)

Data emisji: 9.06.2018

Godzina emisji: 10.14

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Litwiniuk daje przykład młodym mamom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 16:50
- To normale, że w ciąży przybieramy na wadze, bo te kilogramy są nam potrzebne. Po porodzie, kierując się zdrowiem i rozsądkiem, możemy zacząć dbać o powrót do formy, ale radziłabym to robić pod okiem specjalisty, a nie w internecie - mówi Edyta Litwiniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yared Shegumo: żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 16:00
Yared Shegumo w tym roku po raz drugi został mistrzem Polski w maratonie. - Jeśli chcę coś osiągnąć, przejść na wyższy poziom, muszę walczyć. Żeby zwyciężać, trzeba kochać cierpienie - przekonuje gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Bereznowska: żeby wygrywać trzeba mieć spokój w głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:28
- Poza treningiem ciała istnieje trening mentalny, któremu też trzeba poświęcić czas. Pomocny jest właściwy styl życia, wyciszanie negatywnych emocji - mówiła Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata i Europy w biegu 24-godzinnym.  
rozwiń zwiń