"Just delicious X": zdrowe życia to słuchanie swojego ciała

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 15:18
- Jeśli mogę na co dzień widzieć wokół siebie roześmianych ludzi, których kocham, i po prostu korzystać z dnia, nie potrzebuję niczego więcej, by sama być szczęśliwą - tłumaczyła swoją filozofię życia Justyna Połeć z "Just delicious X".  
Audio
  • Justyna Połeć opowiada o swoim sposobie na zdrowe i szczęśliwe życie (Rozbiegani/Czwórka)
Karina Terzoni i Justyna Połeć
Karina Terzoni i Justyna PołećFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Zdrowe odżywianie to słuchanie swojego organizmu. Nie warto zastanawiać się co jest zdrowsze: makaron z marchewki czy ryżowy. Bo oba te produkty są zdrowe, więc zjedzmy oba i zobaczymy, który z nich lepiej wpłynie na nasze ciało. Justyna Połeć

- Miałam świetne dzieciństwo, ale nie doceniałam tego, co mam. Dopiero, gdy poszłam na studia zaczęłam mieć przykre doświadczenia: z chorobą, brakiem akceptacji siebie, zaczęłam też porównywać się z innymi - wspominała w rozmowie z Kariną Terzoni. - Wcześniej wydawało mi się, że pieniądze, rzeczy materialne, dają szczęście, a wtedy uświadomiłam sobie, że warto być szczęśliwym tu i teraz, z tym co mamy, bo to też może nam zostać zabrane.

Jak przekonywała, najważniejsze jest zdrowie. - Dzięki niemu możemy się realizować w tym, co sprawia nam przyjemność, wtedy niczego więcej nie potrzebujemy. Zdrowe odżywianie, sport, aktywność - to wszystko wpływa na relacje z innymi - tłumaczyła.

Na co dzień instruktorka jogi, promotorka zdrowego trybu życia i blogerka, opowiadała w Czwórce o swoich doświadczeniach, podróżach po świecie, ale także o tym, jak jedzenie wpływa na trening, zdrowie i nastrój.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Justyna Połeć (autorka bloga "Just Delicious X", instruktorka jogi, promotorka zdrowego trybu życia)

Data emisji: 30.06.2018

Godzina emisji: 10.27

kd/kw

Czytaj także

Weekendowa uczta śniadaniowa. W dzień powszedni - na szybko

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 10:10
- Śniadanie to dla mnie taki moment, kiedy jeszcze świat cię nie dopada, bo zwykle jesteś w domu - można mieć dwie trzy minuty dla siebie - mówi Małgorzata Minta, autorka książek kulinarnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lara Gessler: jem więcej, ćwiczę mniej, wyglądam lepiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 10:00
- Waga kłamie i nie mówi wszystkiego o sylwetce. A przecież oprócz kilogramów chodzi jeszcze o skład naszego ciała - mówi Lara Gessler, która w ciągu 90 dni odmieniła swoje życie...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stowarzyszenie Spożywo. "Żeby jadło się lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 15:00
"Skąd się biorą zdrowi ludzie" to niezwykły poradnik żywieniowy, który chce wydać Stowarzyszenie Spożywo. - Chcemy nauczyć ludzi jak podchodzić do jedzenia z dobrym nastawieniem - wyjaśnia Przemysław Mijal ze Stowarzyszenia Spożywo.
rozwiń zwiń