Marta Dymek: wegetarianizm pozwala znaleźć nowe ulubione smaki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 17:45
- W tej chwili zarówno lekarze jaki i Polski Instytut Zdrowia przekonują, że weganizm jest odpowiednią dietą dla wszystkich zdrowych osób na każdym etapie ich życia - mówi Marta Dymek, autorka programu telewizyjnego i cyklu książek "Jadłonomia".
Audio
  • Marta Dymek o tym, jak "bezboleśnie" przejść na wegetarianizm (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Marta Dymek Od dziecka nie przepadałam za mięsem. Zdarzało mi się ukrywać kotleta pod ziemniakami, albo marchewką. Wegetarianizm stał się dla mnie rozwiązaniem tego problemu

Skoro i lekarze, i dietetycy zachęcają do ograniczenia spożycia mięsa w codziennej diecie, to jak zrobić ten pierwszy krok? - Należy przekonać się, że bezmięsne potrawy też mogą być smaczne. Ja robiłam to na własną rękę, bo kiedy przechodziłam na wegetarianizm nie było wiedzy na ten temat, nie było też możliwości. Inspiracje znajdowałam w podróży oraz w polskiej tradycji - opowiada gość Czwórki i podaje przepisy na swoje ulubione dania, tłumaczy na czym polega sezonowość kuchni polskiej i zdradza, dlaczego na wegetarianizm należy przechodzić powoli.


Marta Dymek i Piotr Firan Marta Dymek i Piotr Firan

W audycji odwiedzamy także kuchnię Mariety Mareckiej autorki książki "ABC gotowania", która podaje przepis na pyszny i prosty pasztet warzywny.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Marta Dymek (weganka, blogerka i pisarka kulinarna, autorka bestsellerowej "Jadłonomii")

Data emisji: 28.02.2018

Godzina emisji: 16.07

kul/mz

Czytaj także

Płynne złoto. Wybieramy najlepszą oliwę!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 15:17
Już przed wiekami ludzie opanowali sztukę "wydzierania" roślinom ich oleistych soków np. z drzewa oliwnego, które uprawiano przed 3500 lat na Krecie. A jak dziś wybrać najlepszą oliwę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Durian - owoc dla odważnych

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 14:50
Jak ser pleśniowy, jak syrop z cebuli i śmietany albo... jak zgniłe mięso. Są tacy, którzy twierdzą, że durian to najbardziej śmierdzący owoc na świecie.
rozwiń zwiń