Basia Tworek: łączę jogę z psychologią. Jestem naukowcem w dresie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 15:22
Ninja Jogi to metoda, którą uprawia Basia Tworek, trenerka i psycholog. W Czwórce opowiedziała o tym, jak joga uratowała jej kręgosłup.
Audio
  • Uważność i oddech. Basia Tworek o treningu z asertywności i skupienia (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

Moje zajęcia to mieszanka elementów składających się z wyzwania i uspokojenia, ale główną rolę gra tu oddech Basia Tworek

Basia Tworek kształci przyszłych trenerów jogi. Jest założycielką kameralnej szkoły Stan Skupienia. Organizuje warsztaty. Poza tym ma poważnie krzywy kręgosłup i - jak opowiada -  gdyby nie joga, to skończyłaby na stole operacyjnym i na silnych lekach przeciwbólowych.

- Nigdy nie byłam uduchowionym i wyciszonym typem joginki. Uwielbiam się śmiać, kocham lata 90. Kiedy opowiadałam swoim uczniom, w jaki sposób poruszać, radziłam, by robili to, jak Bruce Lee, jak ninja. I tak już zostało. Dziś tworzymy Ninja Joga Gang - mówiła instruktorka jogi Basia Tworek.

Joga to nie tylko rozciąganie na macie w kolorowych getrach. To wprowadzanie pozytywnych zmian w całym życiu Basia Tworek

- Za każdym razem staram się dobierać program zajęć do potrzeb moich uczniów. Każde zajęcia zaczynam od tego, że pytam uczniów, z czym przychodzą. Często okazuje się, że nasze spotkania są jednym czasem w ciągu dnia, kiedy mogą nazwać i wyładować emocje. Możemy się sobie przyjrzeć - opowiadała. 

Na czym polega energiczny rodzaj jogi? Jak dzięki niej wzmocnić swój kręgosłup? Czy z pomocą ćwiczeń można wzmocnić swoją asertywność? O swoich treningach mówiła  w rozmowie z Kariną Terzoni.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Basia Tworek (instruktorka jogi i psycholożka)

Data emisji: 6.04.2019

Godzina emisji: 10.10

ac

Czytaj także

Szykuj bento - jak Japończycy od 1500 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 14:00
- Bento to nie tylko wycinanki i figurki z ryżu, nad których przygotowaniem trzeba spedzić dużo czasu, to przede wszystkim zbilansowany posiłek zamknięty w pudełku - mówi Malwina Bereła, autorka książki "Lunchbox na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Żelazo: ciężej nie znaczy lepiej

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:30
- Ćwiczę głównie z dziewczynami i kobietami w różnym wieku, i wspieram je na wiele sposobów. M.in. pokazując, że aktywność fizyczna jest ważnym, ale też przyjemnym elementem życia - mówi Ola Żelazo, trenerka jogi i pilatesu.
rozwiń zwiń