Skyrunning. Jak biega się pośród chmur?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:19
Ich trasy biegną po ścieżkach technicznych, na dużych wysokościach i poza szlakami - biegi skyrunningowe to wyzwanie nawet dla doświadczonych biegaczy górskich. - To wymaga dużych umiejętności górskich i ogromnego skupienia - mówią Natalia Tomasiak i Kasia Solińska, skyrunnerki.
Audio
  • Na czym polega skyrunning i dlaczego warto ruszyć w góry? (Rozbiegani/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Maridav/Shutterstock.com

shutterstock bieganie mężczyzna 1200.jpg
41. Maraton Warszawski. O tym warto wiedzieć

Bieganie po górach to sport, który można uprawiać w Beskidach, ale i w dużo wyższych i bardziej wymagających pasmach. Jednym z takich wyścigów jest Monte Rosa Skymarathon - bieg na wysokości 4,5 tys. metrów n.p.m. Trasę przemierza się w parach, niezbędne jest doświadczenie górskie, ale też odpowiedni ubiór: długie getry, koszulki, kurtki, rękawiczki - ze względu na wysokość - i ekwipunek, jak uprzęże i liny.

Rozmówczynie Czwórki trenowały do tego startu m.in. na hiszpańskiej Gran Canarii. Jak wyglądało ich przygotowywania, z czym musiały się zmierzyć, a co ich zaskoczyło? Jaką miały strategię na ten bieg i jak wyglądała trasa? O tym, a także o tym, jak biega się w parach, jak wzajemnie sobie zaufać - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W rozmowie także podsumowanie biegowego sezonu 2019. Jakie wydarzenia, poza Monte Rosa zajęły wysokie miejsce w ich kalendarzu?

W górach świat jest inny. Zapomina się o codziennych problemach. Można odpocząć i poczuć wolność. Zrobić coś wyłącznie dla siebie N. Tomasiak, K. Solińska

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji, w której m.in. selekcja ciekawych wydarzeń biegowych w najbliższych tygodniach >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Kasia Solińska (Hoka One One Team Poland), Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) - biegaczki górskie

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 9.07

kd/pj

Czytaj także

Nieprzeciętny biegacz. W walce o zdrowie i sportowe rekordy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:21
Uciekł lekarzom spod noża i ucieka dalej, udowadniając, że dzięki determinacji, wytrwałości i wierze można osiągać rzeczy z pozoru niemożliwe. Michał Odowski, jeden z Czwórkowych finalistów plebiscytu "Nieprzeciętni 2019" właśnie przygotowuje się m.in. do wrześniowego startu w biegu na 100 km.
rozwiń zwiń
Czytaj także

29. Bieg Powstania Warszawskiego. Trasa pełna historycznych emocji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:24
- Staramy się zapewnić uczestnikom nie tylko mnóstwo doznań sportowych, ale przede wszystkim historycznych i patriotycznych. By każdy mógł w sposób aktywny upamiętnić tych, którzy byli wówczas na ulicach Warszawy- mówił Bartłomiej Stępień z Aktywnej Warszawy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

41. Maraton Warszawski. O tym warto wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:05
Jesień to świetny czas, by sprawdzić jakość dotychczasowych treningów. Okazją będzie 41. PZU Maraton Warszawski. Impreza odbywać się będzie 29 września, uczestnicy przebiegną 42 km, a trasa maratonu przebiegać będzie podobnie jak ubiegłoroczna.
rozwiń zwiń