41. Maraton Warszawski. O tym warto wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 14:05
Jesień to świetny czas, by sprawdzić jakość dotychczasowych treningów. Okazją będzie 41. PZU Maraton Warszawski. Impreza odbywać się będzie 29 września, uczestnicy przebiegną 42 km, a trasa maratonu przebiegać będzie podobnie jak ubiegłoroczna.
Audio
  • O Maratonie Warszawskim 2019 opowiadają Iwona Ludwinek-Zarzeka i Magdalena Skrocka (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rido

- W większej części została już przetestowana i wiemy, że spotkała się z bardzo dobrym odbiorem biegaczy. Postanowiliśmy ją odrobinę udoskonalić, będzie też troszkę… łatwiejsza - mówiła Magdalena Skrocka z fundacji Maraton Warszawski. Jak podkreslała trasa będzie zarówno widokowa i turystyczna, jak i wymagająca solidnego przygotowania.

W tym roku obok samego sportowego wydarzenia będzie również kulturalnie - tydzień wcześniej premierę będzie miał film o Maratonie Warszawskim. Czym zaskoczą nas twórcy? Jak biegało się kiedyś? I który z momentów na tegorocznej trasie będzie najtrudniejszy? Jak przygotować się do takiego wysiłku, jakim jest przebiegnięcie maratonu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Iwona Ludwinek-Zarzeka (magazyn Bieganie), Magdalena Skrocka (Fundacja Maraton Warszawski)

Data emisji: 6.09.2019

Godzina emisji: 10.07

kd

Czytaj także

Samsung Irena Woman's Run - kobiece święto biegania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 11:37
Samsung Irena Women's Run to wyjątkowy bieg tylko dla kobiet, którego patronką jest sama Irena Szewińska. - To fajna forma spotkania ze znajomymi, ale przede wszystkim dobry sposób sprawdzenia swoich predyspozycji do biegania - opowiadała w Czwórce Aleksandra Mądzik, biegaczka i blogerka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń