Nowinki technologiczne łączą się ze sportem

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 14:12
Orangetheory Fitness łączy sport, trening i technologie. Dzięki temu podczas treningu każdy może rywalizować z każdym, kobieta z mężczyzną, młodszy ze starszym czy początkujący z osobą doświadczoną. 
Audio
  • Mariusz Szewczyk opowiada o Orangetheory Fitness (Rozbiegani/Czwórka)
Mężczyzna promujący Orangetheory Fitness
Mężczyzna promujący Orangetheory Fitness Foto: Shutterstock/Roberto Galan

- Przed treningiem spotykamy się w lobby przed wejściem. Trener wita grupę i daje specyfikację konkretnego treningu. Każdy trening jest inny wyjątkowy - mówi Mariusz Szewczyktrener Head Coach Orangetheory Fitness. 

Podczas takiego treningu cały czas są badane nasze parametry. - Każdy ćwiczący ma pulsometr umieszczony na ramieniu albo na klatce piersiowej. - Tętno jest monitorowane na bieżąco, wszystko jest wyświetlane na dużych ekranach, które są widoczne z każdego punktu na sali - mówi gość Kariny Terzoni. - Każdy pracuje w swoich indywidualnych strefach tętna. Mamy 5 takich stref i im mocniej ćwiczymy, tym nasze serce wchodzi w konkretną strefę intensywności. 

Taki trening dostępny jest już w 30 krajach świata. Codziennie opracowywany jest przez trenerów, lekarzy i dietetyków w centrum pod Miami.

Na jakim sprzęcie ćwiczy się podczas Orangetheory Fitness? Co wpływa na nasz trening? Jak to możliwe, że każdy może rywalizować z każdym? I jakie znaczenie podczas treningu ma kolor pomarańczowy? M.in. o tym w rozmowie z "Rozbieganych".

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Mariusz Szewczyk (trener Head Coach Orangetheory Fitness)

Data emisji: 4.10.2019

Godzina emisji: 9.16

pj/ac

Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Kim są, jak żyją i czy spełniają swoje marzenia?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:20
Według prognoz w 2035 roku co szósta osoba aktywna zawodowo będzie pracować zdalnie. - Cyfrowi nomadzi to ludzie na miarę naszych czasów. Rozwój nowych technologii, tanie loty i potrzeba "niezapuszczania korzeni" sprzyjają takiemu stylowi życia. Ale zawsze jest coś za coś... - przekonują eksperci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam "Strąkman" Sułowski. Jak trenuje "polski dzik z hawajskim luzem"?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:45
Pokonuje najdłuższe triathlony na świecie, a to wszystko na roślinnej diecie. Start na Mistrzostwach Świata na dystansie podwójnego ironmana przyniósł mu 7. miejsce, do niego należy także rekord Polski.
rozwiń zwiń