Adam "Strąkman" Sułowski. Jak trenuje "polski dzik z hawajskim luzem"?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 10:45
Pokonuje najdłuższe triathlony na świecie, a to wszystko na roślinnej diecie. Start na Mistrzostwach Świata na dystansie podwójnego ironmana przyniósł mu 7. miejsce, do niego należy także rekord Polski.
Audio
  • Adam Sułowski o treningach, startach i biegowych i podróżniczych planach (Rozbiegani/Czwórka)
Adam Sułowski
Adam SułowskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Double Ironman to 7,6km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu. By przygotować się do tego wyzwania Adam Sułowski trenował nawet 40 godz. tygodniowo. - Nie da się połączyć tego z pracą. Po kilku treningach dziennie przychodzi taki moment, że człowiek czuje się totalnie "rozwalony", nie chce się nawet jeść - mówił gość Kariny Terzoni. - Triathlon to jeden sport, dlatego dobrym trzeba być we wszystkich trzech dyscyplinach. Triathlon jest jak łamigłówka: w trakcie treningów oddzielamy te trzy elementy, ale ćwiczenia muszą się uzupełniać. Dobrze jest trenować w odpowiedniej kolejności. Trener powinien dobrze znać swojego zawodnika: wiedzieć na co jest podatny, jakie są jego silne strony, a jakie słabości, i ile może znieść - tłumaczył w Czwórce.

Adam Sułowski, Karina Terzoni/fot. Czwórka Adam Sułowski, Karina Terzoni/fot. Czwórka

Jakie są zasady łączenia treningów triathlonisty i czym różni się trening amatorski od treningu profesjonalistów? Jak spakować się na podwójnego ironmana? Czym jest tzw. depresja postartowa i czy dotyka każdego? Jak zostać sportowym mistrzem, będąc jednocześnie na diecie wegańskiej i co znajduje się w "regeneracyjnym shake'u" gościa Czwórki? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Adam Sułowski na co dzień organizuje imprezy sportowe, prywatnie - dużo podróżuje. Co daje mu zwiedzanie świata? Jakie ma plany na 2020 rok?

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Adam Sułowski ("StrąkMan", triathlonista, podróżnik)

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 9.07

kd/kul

Czytaj także

Swimrun. Bieg w piance, pływanie w butach

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 13:59
Swimrun to wybuchowe połączenie dwóch dyscyplin - pływania i biegania. Od niedawna sport ten zyskuje popularność w Polsce, a w "Rozbieganych" opowiadają o nim Jędrek Maćkowski i Rafał Bebelski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patrycja Bereznowska - pierwsza Polka na Badwater 135

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 11:00
Badwater 135 to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Rozgrywany jest latem na dystansie 217 km (135 mil) w Dolinie Śmierci w Kalifornii. W tym roku, jako pierwsza Polka, wystartuje w nim gość Czwórki, Patrycja Bereznowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
rozwiń zwiń