X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfrowi nomadzi. Kim są, jak żyją i czy spełniają swoje marzenia?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:20
Według prognoz w 2035 roku co szósta osoba aktywna zawodowo będzie pracować zdalnie. - Cyfrowi nomadzi to ludzie na miarę naszych czasów. Rozwój nowych technologii, tanie loty i potrzeba "niezapuszczania korzeni" sprzyjają takiemu stylowi życia. Ale zawsze jest coś za coś... - przekonują eksperci.
Audio
  • Cyfrowi nomadzi - rozmawiamy o zjawisku, które kształtuje naszą współczesność (Czat Czwórki/Czwórka)
Obejrzyj
Producent muzyczny Rafał Smoleń opowiada o pracy zdalnej cz. 1
Autorka bloga "Panna Anna biega" opowiada o łączeniu pracy i pasji
"Śledź nas" - blogerzy i podróżnicy Hanna Bora i Jacek Śledziński opowiadają o życiu "cyfrowych nomadów"

Wśród cyfrowych nomadów są prawnicy, programiści, nauczyciele języków, copywriterzy, blogerzy. Ich "biurem" bywają rajskie plaże na Bali, słoneczne tarasy Hiszpanii oraz azjatyckie kawiarenki. - Powstaje też coraz więcej miejsc typu "coworking", czyli przestrzeni do wspólnej pracy - opowiada Kasia Urbaniak, która studiowała w Hongkongu. - Niektóre firmy w Azji wspierają nawet "coliving spaces", czyli tworzenie się wspólnot podobnych trochę do komuny - dodaje. 

Z zaproszonymi gośćmi zastanawialiśmy się, jak i z czego żyją "cyfrowi nomadzi". - Przede wszystkim ze zleceń. Zagraniczne firmy czy koncerny nie mają problemu z taką formą zatrudniania pracowników. Ważna jest jednak samodyscyplina i obowiązkowość - zaznaczają Małgosia Wójcicka i Tomasz Larek, którzy tworzą gry planszowe, redagują i składają książki, zajmują się ilustracją i projektowaniem.

Czy "cyfrowi nomadzi" mają "nieustające wakacje" i czy ta forma pracy ma jakieś minusy? Zdaniem socjologa, dr Michała Lutostańskiego, efektem ubocznym nomadycznego trybu życia jest samotność, nawet jeśli podróżuje się we dwoje. Z czego ona wynika? Jakie inne wady ma "praca na walizkach"? Czy szef może ocenić predyspozycje pracownika do "zdalnej pracy"? I czy "cyfrowy nomadyzm" nie jest tylko marzeniem pokolenia dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji.   

***

Nazwa audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzący: Karina Terzoni i Ula Kaczyńska

Goście: Klaudia Lepiarz (autorka bloga "Autopogoń"), Tomasz Rudnik (Akademia Rekrutacji), dr Michał Lutostański (socjolog Uniwersytetu SWPS), Małgorzata Wójcicka i Tomasz Larek (cyfrowi nomadzi), Kasia Urbaniak (ekspertka od nowych technologii, studiowała w Hong Kongu, prowadzi stronę "Hongkongdreaming.pl"), licealiści: Weronika Kaczmarska, Krzysztof Sojda, Julia Huszcza, Piotr Romaniuk, Karolina Potocka

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 15.05 - 16.00

mat. pras./kd/kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papierowe czy elektroniczne - które książki wybieramy?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 11:15
- Książki drukowane na pewno nie "umrą". Dzisiejszy rynek pokazuje, że doskonale współistnieją z elektronicznymi wydaniami, a czytelnik ma możliwość wyboru - mówiła Martyna Bednarczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Optoelektornika - rewolucja w dziedzinie komunikacji i widzenia

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 14:11
Czym jest technologia optoelektroniki i w jaki sposób może usprawnić nasze życie? 
rozwiń zwiń