Polskie Radio
Section05
dyskusja

Przydatne zasady retoryki w codziennym życiu

W czasach, gdy komunikujemy się obrazkami, emotikonami i filmikami, warto wrócić do korzeni i przypomnieć sobie zasady sztuki przemawiania. O tym, jak ważna jest retoryka w naszym codziennym życiu, gdy nie potrafimy ze sobą rozmawiać, a debata publiczna sprowadza się do opluwania interlokutorów, mówił gość Polskiego Radia 24 Igor Zalewski, publicysta i założyciel Akademii Retoryki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 psychologia rozmowa dyskusja

"Środowisko sędziowskie musi mieć swoją reprezentację w KRS"

– Projekty, które zaproponował prezydent, w wielu aspektach są niezgodne z polską konstytucją – powiedziała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Sejm nie jest Trybunałem Konstytucyjnym i zakładanie, że coś jest zgodne z konstytucją bądź nie, nie należy do zadań parlamentu – odpowiedział Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Kamila Gasiuk-Pihowicz Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna reformy Sąd Najwyższy krs dyskusja

Prokreacja tematem Międzynarodowego Kongresu Rodziny

- Pragniemy pokazać, że prokreacja może być przeżywana z radością i poszanowaniem życia, nawet w obliczu poważnych problemów - mówi ginekolog-położnik dr Ewa Ślizień–Kuczapska, która w razie potrzeby służy pacjentom pomocą. Doktor jest gościem Międzynarodowy Kongresu Rodziny, który od wczoraj trwa w Warszawie. Tematem przewodnim trzydniowego sympozjum jest budowanie więzi w małżeństwie i rodzinie.
Zobacz więcej na temat:  rodzina Warszawa dyskusja ginekolog POLSKA dzieci