Vienio na zdrowej, sportowej drodze życia

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 11:36
Gdyby 10 lat temu Vienio powiedział, że zaczyna porządki w życiu, rzuca mięso, alkohol, wybiera siłownię i rower, to jego środowisko stwierdziłoby, że zwariował. Dziś znany raper trenuje, a swoimi postępami w odchudzaniu dzieli się w swoich mediach społecznościowych. 
Audio
  • Vienio opowiada jak zdecydował się na zdrową dietę i sport w swoim życiu (Rozbiegani/Czwórka)
Vienio i Karina Terzoni
Vienio i Karina TerzoniFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

W chwili rozmowy w studiu Czwórki Vieniu na liczniku zrzuconych kilogramów miał aż 10. Karinie Terzoni przyznaje się, że do sportu podchodzi jak amator, niedawno się zawziął i udowadnia, że każdy może to zrobić oraz że każdy czas jest na to dobry. 

- Wielu ludzi podejmuje decyzję o zdrowym trybie życia stojąc pod ścianą - opowiada w Czwórce. - Ja musiałem wywalić emocje, transformować się po czterdziestce na fit faceta i jest to dla mnie challenge, ostatni dzwonek, żeby się nie zapuścić do końca - dodaje. 

To co pomaga Vieniowi w jego codziennych sportowych zmaganiach to osoby wspierające go. Przyznaje, że wszystkie wyrazy wsparcia są dla niego bardzo krzepiące i miłe. 

- Podszedłem do tego wszystkiego naukowo. Udałem się do lekarza sportowego - zdradza raper. - On mi powiedział: odrzucasz wszystko surowe - nie możesz jeść sałat, krojonych warzyw, nie możesz jeść pszenicy. Możesz jeść kaszę jaglaną, gryczaną i ryż, najlepiej brązowy. Możesz jeść rybę, najlepiej gotowaną, nie smażoną, zero strączków. To jest pierwsza dieta w moim życiu, która mnie nie straszy. Dobrze ją znoszę. Do tego dołączam rower i siłownię - dodaje. 

Vienio zrezygnował też z alkoholu. Wraz z Kariną Terzoni porównują tę rewolucję w życiu do porządku w domu, do wywalenia z niego wszystkich śmieci. 

Czy Vienio w swoim środowisku jest jedyną osobą, która wybrała zdrowy tryb życia? Jakie siłownie wybiera raper i do jakiej muzyki trenuje? O tym m.in. w rozmowie z Kariną Terzoni. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Vienio

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 9.16

pj/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Vienio Karina Terzoni
Czytaj także

Natalia Przybysz: joga jest sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 18:12
Jej przygoda z jogą trwa już 17 lat, a swoje pierwsze doświadczenia wyniosła z USA. - Joga podana nawet w minidawce potrafi zdziałać cuda - przekonywała wokalistka w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olga Łyjak i jej życie w nieustającym górskim biegu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 14:09
Z miłości do gór i biegania porzuciła poukładane życie i przeprowadziła się ze stolicy do Kościeliska, by móc trenować bliżej przyrody i trochę "zwolnić". - Po treningu znów jednak zamieniam się w panią mecenas. Zakładam szpilki, togę i prowadzę sprawy przed sądem - mówiła Olga Łyjak. 
rozwiń zwiń