Lubią wyzwania. Zdobędą szczyt za szczytem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:12
Ania, Mariusz i Asia postanowili wbiec na 33 najwyższe i najwybitniejsze szczyty polskich gór i to w 100 godzin. 
Audio
  • Uczestnicy projektu Szczyt za szczytem opowiadają o podjętym wyzwaniu (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Andre Gie
joga sport gimnastyka akrobatyka 1200.jpg
Ninja joga Basi Tworek na co dzień - zobacz jak to się robi [WIDEO] >>>

Na trasie biegacze mają zaplanowane 33 szczyty, czyli 272 km, 19 tysięcy metrów przewyższeń. Dodatkowo 1500 km do pokonania autem. 

- Teraz jest okres trochę nietypowy, jest epidemia, jest mniej zawodów, wiec wymyśliliśmy sobie takie wyzwanie, żeby trochę dokręcić te kilometry, by zrobić coś długiego, wielodniowego, a nie coś zwykłego, jak jednodniowe zawody - mówi Joanna Mostowska, uczestniczka projektu. 

Ta grupa biegaczy za się już nie od dziś, razem biegali, uczestniczyli w treningach, wyjazdach. - Ten team to już zgrany team - mówi Mariusz Bartosiński. - Już od jakiegoś czasu przygotowujemy się do tego projektu - dodaje. 

ZOBACZ TAKŻE Dr Spraweczka: ruszaj się dla zdrowia, nie dla medali >>>

- Biegnę ja, czyli Asia, Anna i Mariusz. Paulina wspierać nas będzie jako fotografka i kierowca - wyjaśnia Joanna Mostowska. - Mamy ponad 270 km do przebiegnięcia i 1500 km do przejechania samochodem. 

Proces tworzenie tego projektu trwał kilka miesięcy. Dziś biegacze harmonogram mają rozpisany niemal co do minuty. Start planują na 20 lipca. Do tego czasu trenują. 

- Każdy trenuje indywidualnie, ale jeśli tylko mamy czas, to spotykamy się albo w dwójkę albo w trójkę i robimy dalsze wybiegania albo trudniejsze ćwiczenia, żeby się wzajemnie motywować - przyznają goście Kariny Terzoni. - Każdy z nas ma inne pomysły na treningi. Bierzemy pod uwagę, że będziemy biegać o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach - dodają. 

Biegacze liczą na doping, a także na to, że na wybranych szczytach do ich biegu dołączą inne osoby, by wspólnie zdobyć cel.  

ZOBACZ TAKŻE Pokonaj stres. Ćwicz, by zyskać opanowanie >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Paulina Bartosińska, Anna Szloser, Joanna Mostowska, Mariusz Bartosiński

Data emisji: 05.06.2020

Godzina emisji: 09.31

pj


Czytaj także

Siedzisz całe dnie przy biurku? Pomoże ci "pozycja psa"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 14:21
Oto ćwiczenia rozciągające, które pomogą naszym mięśniom, ale także odciążą nasze ciało i kręgosłup po długich godzinach spędzanych przed biurkiem podczas przygotowań do matury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Spraweczka: ruszaj się dla zdrowia, nie dla medali

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:10
- Teraz, w tym dziwnym czasie izolacji, moim celem jest utrzymanie aktywności fizycznej. Żeby nie siąść i całkiem nic nie robić - mówi Marta Sprawka, lekarka, biegaczka. - Miałam w tym roku cel sportowy: triathlon, ale on się nie odbędzie. Teraz chciałabym motywować innych, by się ruszali, dbali o aktywność fizyczną, bo nie uprawiamy sportów dla medali, a dla zdrowia - podkreśla. 
rozwiń zwiń