#Wannabe2021 - jakie plany mają młodzi sportowcy?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 16:09
- Zdobywają medale i poprawiają rekordy. Są młodzi, zdolni i perspektywiczni. Dopiero się rozkręcają, a przed nimi cała kariera. Swoimi emocjami, marzeniami oraz planami na rok 2021 dzielą się w moim nowym projekcie fotograficznym i kalendarzu na 2021 rok "wannabe 2021" - mówi fotograf Aleksandra Szmigiel.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KS Pro
film klisza fotografia 1200.jpg
Helmut Newton potrafił przekroczyć granice widzialnego

Aleksandra Szmigiel, fotoreporterka, zdobywczyni Grand Press Photo, ale także laureatka wielu innych prestiżowych nagród, specjalizuje się w fotografii sportowej. Do swojego projektu wybrała ośmiu młodych lekkoatletów i zapytała ich o to, jakie są ich plany i marzenia na kolejny rok. Wyznania młodych sportowców zostały zarejestrowane, a obrazy z sesji zdjęciowej zapełnią kalendarz na 2021 rok.

 Posłuchaj

19:56 _PR4_AAC_rozbiegani_all_ 2020_10_30.mp3 Rozmawiamy z fotoreporterką Aleksandrą Szmigiel o projekcie #wannabe2020 (Rozbiegani/Czwórka)

 - To będzie mój trzeci kalendarz, a każdy ma ideę, która za nim idzie - opowiada w audycji. - Do tegorocznej edycji  "wannabe" zaprosiłam świetnych młodych lekkoatletów, którzy występują w młodszych kategoriach. Są niesamowici, bo biją rekordy kraju, zdobywają medale na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów Młodszych i chciałam pokazać, że mamy następców gwiazd. Młodzież, która w przyszłości może sprawić wiele radości kibicom. Sesja zdjęciowa trwała dwa dni, a cykl zdjęć powstał na pięknym stadionie w Karpaczu. 

biegacze_1200.jpg
Trening w parze - czy obie strony mogą skorzystać?

Posłuchaj także:

Podczas sesji również powstawały filmiki, w których sportowcy wizualizowali swoje cele na 2021 rok. Ich marzenia skoncentrowane są na jak najlepszym przebiegu kariery sportowej, kwalifikacjach na Igrzyska Olimpijskie oraz na zdobyciu podium w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów.

- Fajnie, że mamy taką młodzież, która się nie boi ciężkiej pracy i jest wkręcona w to, co robi -  mówi gość audycji. - Mam nadzieję, że kibice lekkiej atletyki zechcą ich bliżej poznać i zobaczą ich na kartach kalendarza, a filmiki są do obejrzenia w sieci.


wannabe 2021

Chciałabym/Chciałbym.... Oni już mają swój cel. A Ty? #wannabe2021 Kalendarz "wannabe 2021" dostępny w przedsprzedaży: https://www.forpro.pl/2021-wannabe https://ksiazkidlabiegaczy.pl/index.php/produkt/wannabe2021/ Video: The New Level

Opublikowany przez Running Creatives Czwartek, 29 października 2020

Aleksandra Szmigiel podzieliła się również swoimi doświadczeniami w pracy fotografa sportowego.

Jak mówi, jest to zawód, w którym dobrze dbać o swoją kondycję, bo pracy towarzyszy ruch, dużo biegania i planowania, a praca jest bardzo intensywna. - Ja to bardzo lubię. Pracowanie na takiej adrenalinie wyzwala we mnie jeszcze większą energię do robienia fajnych ujęć - opowiada rozmówczyni Kariny Terzoni. 

Źr. YouTube/Running Creatives/wannabe 2021 x Oliwer Wdowik

Fotografia sportowa nie polega tylko na tym, że dysponuje się dobrym sprzętem, równie ważne jest zaznajomienie z tematem i umiejętność przewidywania, co może się wydarzyć. Przed imprezą powinno się przygotować, wiedzieć, kto będzie startował, przewidzieć, kto może wygrać bieg, a kto może być przegranym.

- Dobrze wyczuć, jaki będzie scenariusz danego wydarzenia i to często pomaga - tłumaczy. - Jednak w fotografii, żeby powstało dobre zdjęcie, musi współpracować głowa, oko i ręka, jak to powiedział klasyk, a ja do tego jeszcze dodaję serce. Więc czasem robi się tak, że robisz to, co podpowiada intuicja, a efekty zaskakują czasami nawet mnie.  

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Data emisji: 30.10.2020

Godzina emisji: 09.10

aw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joga dla dziewczyn z "Seksu w wielkim mieście"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 13:27
Wiele jest rodzajów jogi, to nie zawsze wyciszone, nastrojowe zajęcia, pełne egzotycznych zapachów, świec i medytacji. W wykonaniu Karoliny Erdmann w Yoga Beat dostajemy potężną dawkę energii, muzyki, a wszystko to w zgodzie z rytmem dużego miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywienie w sporcie. Co powinni jeść sportowcy-amatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 16:17
- Trenując amatorsko, wystarczy "dorzucić" do diety jeden posiłek "okołotreningowy", by wyrównać deficyt kaloryczny - mówił Igor Dzierżanowski, trener personalny.
rozwiń zwiń