Agnieszka Niedobylska o kampanii StrongSiostra. "Trenujmy świadomie"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 12:34
- Słowo "świadomość" to klucz do skutecznego treningu. Nie powtarzajmy ruchów automatycznie. Wówczas dzięki ćwiczeniom nie tylko poprawimy sylwetkę i zdrowie, ale także lepiej poznamy same siebie - mówiła Agnieszka Niedobylska, trenerka kulturystyki i fitnessu, żywieniowiec sportowy, z zawodu strażak.
Agnieszka Niedobylska i Robert Grzędowski
Agnieszka Niedobylska i Robert GrzędowskiFoto: Aleksandra Jasińska//Czwórka

Agnieszka Niedobylska zainicjowała kampanię StrongSiostra pod hasłem "Stań się tym, kim jesteś". Ma ona na celu niesienie pomocy kobietom, które nie czują się bezpiecznie, zarówno w miejscu pracy, jak i w domach. Kampania trwa przez cały rok i składa się z dwunastu kroków - na każdy miesiąc przypada kolejny krok, a w październiku jest to "Moc". - Zawsze uważałam, że część fizyczna treningu musi iść w parze z psychologią, czyli częścią mentalną. Przez lata pracy jako trenerka kobiet zauważyłam, że często staramy się - poprzez zmianę fizyczną - stać się kimś, kim nie jesteśmy - mówiła gość Czwórki. - Dlatego w moich treningach staram się w moich treningach unikać słowa "musisz". Ta kampania ma być nienachalna, chcę budować pewną społeczność - podkreślała. 

Kampania ma także zmienić nasze podejście do treningu. - Jeśli będziemy ćwiczyć świadomie, nie tylko po to, by dobrze wyglądać, ale także po to, by lepiej się czuć i ostatecznie zachować dobre zdrowie, trening może być niezwykle skuteczny - podkreślała gość Czwórki. Ostatecznie, dzięki mądremu trenowaniu - jak tłumaczyła - zmienimy nie tylko sylwetkę, ale także samoświadomość. 

Sprawdź także:


- Dochodzenie do wymarzonej figury to długi proces, który nie jest linią prostą. To nie tak, że zawsze będziemy robić wyłącznie progres. Robimy trzy kroki do przodu, ale potem następuje krok wstecz - wyjaśniała Agnieszka Niedobylska. - Gdy to zrozumiemy, wyznaczamy sobie cel, który będzie realny, a potem zaczynamy trenowanie - podkreślała. Jak wyliczała, warto postawić na trening siłowy. - Bardzo zwiększa świadomość ciała. Kluczowe jest to, że skupiamy się na każdym ruchu, na tym, jak go prowadzimy. Poza tym oczywiście to właśnie trening siłowy kształtuje naszą sylwetkę - podkreślała. 

Posłuchaj
17:44 niedobylska_PR4_AAC 2022_10_21-09-15-48.mp3 Agnieszka Niedobylska o tym, jak zacząć skuteczne treningi (Rozbiegani/Czwórka) 

Jak tłumaczyła gość Czwórki, warto planować treningi nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. - To oczywiście kwestia organizacji pracy i życia, ale jest to do zrobienia. Trzeba ustalić odpowiednie priorytety, być szczerym samemu ze sobą. Zadajmy sobie pytanie, czy lubimy ten sport i zdecydujmy, na ile chcemy go uprawiać i w jakim stopniu chcemy się w niego zaangażować. A potem po prostu trzymajmy się tego - radziła. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze sportem, warto postawić na regularność. - Trenujmy krócej, na przykład trzy razy w tygodniu po 30 minut. Przeanalizujmy też, ile czasu dziennie poświęcamy na rzeczy, które nic nie wnoszą do naszego życia, wówczas łatwiej będzie nam znaleźć czas na sport - podkreślała. 

Źr. Burn It by Niedobylska/Kampania StrongSiostra

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Robert Grzędowski

Gość: Agnieszka Niedobylska (trenerka kulturystyki i fitnessu, żywieniowiec sportowy, z zawodu strażak, oficer w stopniu młodszego brygadiera, aktualnie pracuje w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie)

Data emisji: 21.10.2022

Godzina emisji: 09.15

kd/kor


Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń